Autor Wątek: Nadal Cię Kocham (najnowsza piosenka)  (Przeczytany 6733 razy)

Kwiecień 01, 2015, 05:34:08 pm
Przeczytany 6733 razy

Karol78

• *
  • Information
  • Newbie
Jak wam się podoba najnowszy utwór pana Marcina? Moim zdaniem refren piosenki jest całkiem ciekawy jak również jej rytm (zahacza on o "letnie" klimaty). Niżej oceniam zwrotki, ale chyba największym "mankamentem" w moim odczuciu jest parlando (kwestie mówione tuż po zwrotkach) :). Zapraszam do dyskusji.   

Kwiecień 03, 2015, 09:36:59 pm
Odpowiedź #1

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Rozumiem, że ten utwór nie należy do łatwych pod względem przekazu. " MANKAMENTEM" jest tu parlando? Myślałem, że najlepszym " smaczkiem". Każdy może to odczuwać na swój sposób. Szanuję Twoje zdanie i dziękuję za opinię. Ta piosenka jest dedykowana ludziom, którzy przeżyli najpiękniejszą miłość jaką można sobie wyobrazić, czyli spełnioną. Wiedzą jak boli tęsknota. 18 kwietnia premiera teledysku ( być może da się troszkę ją przyspieszyć, pracuję nad tym). Obrazek z dźwiękiem będzie ze sobą współpracował, zatem miłego odbioru ;) .

Kwiecień 04, 2015, 02:44:25 pm
Odpowiedź #2

pawelmail200

• *
  • Information
  • Newbie
W najnowszym utworze Marcina jak najbardziej daje się wysłuchać coś co kiedyś przeżyliśmy osobiście .Za to wielki ukłon... za sens tekstu jak i samej melodii...Zbiegiem czasu osobiście mogę stwierdzić ,iż utwory z gatunku "poważniejszych" ... dające emocje oraz sens ich śpiewania pasuje do Marcina jak ulał ...ja ze swojej strony proszę o jak najwięcej i jak najczęściej o takie właśnie nutki ;) .Pozdrawiam Wesołego i mokrego jajka ;)

Kwiecień 04, 2015, 04:09:26 pm
Odpowiedź #3

Nati57

• *
  • Information
  • Newbie
Zgadzam się że takie piosenki o życiu najbardziej pasują do Marcina i najlepiej się ich słucha.
Jeśli chodzi o nową piosenkę myślę że jest super, teledysk też bardzo fajny pasujący do piosenki. Piosenka w klimacie takim do którego Marcin już nas przyzwyczaił czyli o miłości. Teraz czekamy na kolejne piosenki a potem płytę.  ;D

Kwiecień 04, 2015, 05:17:45 pm
Odpowiedź #4

Karol78

• *
  • Information
  • Newbie
Rozumiem, że ten utwór nie należy do łatwych pod względem przekazu. " MANKAMENTEM" jest tu parlando? Myślałem, że najlepszym " smaczkiem". Każdy może to odczuwać na swój sposób. Szanuję Twoje zdanie i dziękuję za opinię.
Akurat do tekstu absolutnie nic nie mam. Pana teksty zawsze trzymały pewien poziom i raczej trudno pana za nie ganić zwłaszcza, że na tle tego co "uprawiają" inni wykonawcy wypadają naprawdę okazale :). Natomiast co do parlando, trudno trafić wszystkim w gust. Dla mnie akurat takie przeplatanie kwestii mówionych ze śpiewem nie jest atrakcyjne jednak dla kogoś będzie czymś wyjątkowym.

Tak czy inaczej pozdrawiam i życzę głowy pełnej pomysłów w czasie pracy nad kolejnymi piosenkami :).   

Kwiecień 04, 2015, 06:10:02 pm
Odpowiedź #5

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Karolu. Ja nie odebrałem Twojej refleksji jako coś złego, a wręcz przeciwnie. Im więcej konstruktywnej krytyki tym lepiej dla mojej twórczości  ;)  .

Kwiecień 07, 2015, 12:33:21 pm
Odpowiedź #6

Sybi

• *
  • Information
  • Newbie
Witajcie
Najnowsza produkcja Marcina bardzo mocno przypadła mi do gustu. Jak już zostało wcześniej napisane, to klimat, w którym Marcin odnajduje się rewelacyjnie. Nie trudno przypomnieć sobie historie swojego życia słuchając tekstu piosenki. Muzyka również nadaje klimat a oglądając zapowiedź klipu już widać, że obraz nie będzie oderwany od tekstu.
Ważne by robić nie ilość a jakość (to tak w nawiązaniu do zalewającej fali kiczu w dp). I to Marcinowi wychodzi bardzo dobrze!
Pozdrawiam!

Kwiecień 07, 2015, 06:32:40 pm
Odpowiedź #7

Beata z Elbląga

• *
  • Information
  • Newbie
Marcin trochę kazał na siebie czekać, ale na takich wokalistów warto!  ;D...jeden z nielicznych w dp, który stawia na jakość słuchacza, nie na ilość oraz na poczucie smaku. Już we fragmentach słychać,że piosenka jest dopracowana do ostatniego dźwięku-co daje efekt-genialny ;)! Patrząc też na same zdjęcia myślę, że się nie zawiedziemy, a wręcz wprawimy w zachwyt  ;) ,będzie coś ciekawego,niesztampowego...bo współczesne teledyski doprowadzają mnie do rozpaczy.

Kwiecień 10, 2015, 09:44:51 am
Odpowiedź #8

beri222

• *
  • Information
  • Newbie
Dawno Marcinie tak się nie uśmiechnąłem pozytywnie słuchając twoich ostatnich produkcji jak dziś. Super utworek pod względem tekstu, wokalu jak i muzyki. Parlando jest super. Lubię ten styl piosenek nawiązujący do piosenek z czasu zespołu Toples. W dodatku Paryż - nic ująć.

Kwiecień 20, 2015, 09:10:31 am
Odpowiedź #9

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Od sieciowej premiery teledysku trochę czasu już upłynęło. Zastanawia mnie , czy ktoś kiedyś przeżywał dokładnie te same chwile jakie opisuje w utworze. Może to dziwne pytanie, ale jeśli tak, to w jakim wieku są teraz takie osoby?  8)

Kwiecień 21, 2015, 08:30:19 am
Odpowiedź #10

Daras

• *
  • Information
  • Newbie
    • Moje Konto na youtube
Mnie osobiście wydaje się że bardzo dużo ludzi przeżywało zakończenie związku, czy zerwanie z osobą którą darzyło uczuciem.
Ja osobiście byłem w takiej sytuacji także, jednak znalazłem taką dziewczynę co mi "wybiła" poprzednią z głowy  ;D
I tutaj chyba nie ma jakichś granic wiekowych do przeżywania rozterek miłosnych, może to być 14, 15 lat a może to być 80, 90 :p
czasem bywa tak że baaardzo długo pamięta się utraconą miłość  ;)

Ja jestem tutaj na tym forum, jestem pana fanem ponieważ utożsamiam się z pana piosenkami w jakiś sposób.
I podoba mi się że potrafi pan w tak świetny sposób ubrać w muzyke i słowa te życiowe sytuacje  8)

Oby tak dalej ;D

Kwiecień 21, 2015, 09:04:53 am
Odpowiedź #11

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Próbuję zorientować się w jakim wieku są ludzie , którzy mają chociaż odrobinę wrażliwości słuchając takich piosenek w tych jakże zimnych, konsumpcyjnych czasach.  8)

Kwiecień 21, 2015, 05:34:29 pm
Odpowiedź #12

Karol78

• *
  • Information
  • Newbie
Dla mnie melodia i aranżacja jest najważniejsza  ;). Przyznam jednak, że zdarza mi się utożsamiać niektóre pana piosenki z pewną osobą. Szczególnie w czas "trafił" pan z piosenką "Zapomnieć muszę o Tobie". Premiera płyty, pierwsze przesłuchanie i piosenka, która wówczas idealnie pasujące słowa "pogodzić się z porażką, przestać na ranę sypać sól".   

Kwiecień 22, 2015, 05:58:41 pm
Odpowiedź #13

jarmek123

• Gość
Mnie ta piosenka bardzo mocno chwyta za serce szczerze mówiąc nawet mi łzy stają w oczach bo ok 70/80 % tekstu jest o mnie tylko w moim przypadku to jest niespełniona miłość,walczyłem o nią parę lat nie udało się , rok temu słyszałem jak rozmawiała z koleżanką  siedziała w autobusie w tyle mówiła jej że po prostu nie miała czasu i wgl. może jeszcze kiedyś powiem jej ,,nigdy nie przestałem ją kochać'' bo naprawdę ,,chce żeby o tym wiedziała'' ale dowiedziałem się że ma chłopaka ale będę na nią czekał i może jak przyjdzie jej czas to wyjawię jej to .. A tak wgl. to piosenka jest znakomita !! naprawdę i jak najwięcej takich piosenek :) :) :) :) :) :) a mam pytanie kiedy będzie dostępna na pańskiej stronie aranżacja do tej piosenki ? z góry dziękuje za odpowiedz :)

Kwiecień 23, 2015, 04:36:40 pm
Odpowiedź #14

Daras

• *
  • Information
  • Newbie
    • Moje Konto na youtube
Mam dziwne pytanie  ;D

Zna ktoś może akordy do piosenki "Nadal Cię kocham"?  8)