Autor Wątek: Polskie hity w rytmie disco.  (Przeczytany 1377 razy)

Czerwiec 02, 2015, 03:27:48 pm
Przeczytany 1377 razy

sheryf3

• *
  • Information
  • Newbie
Po kilku wersjach "disco" polskich hitów z innych gatunków, w tym choćby Marcina wersja "Żebyś Ty wiedziałą", czy Classica "Dni których nie znamy", przyszedł czas na Zenka Martyniuka śpiewającego w duecie z Edwardem Hulewiczem "Za zdrowie Pań". Co akurat mnie osobiście się podoba (znane polskie piosenki w wersjach disco - które kocham), niekoniecznie wszystkim odpowiadają. Co sądzicie o takich wersjach, podoba wam się taki trend? Czy raczej zespoły disco powinny zająć się tylko i wyłącznie swoją muzyką? Znacie jeszcze jakieś utwory polskiej sceny muzycznej w "disco-aranżu"(pomińmy tutaj płytę "Rock Boys")?

Czerwiec 03, 2015, 02:29:53 pm
Odpowiedź #1

Beata z Elbląga

• *
  • Information
  • Newbie
Wydaje mi się, że nie ma nic złego w sięganiu do repertuaru wykonawców z innych epok-to właśnie buduje ich ponadczasowość i wielkość. Fajnie jest posłuchać starych kawałków w nowej aranżacji, bo jest to jakiś inny punkt spojrzenia wykonawcy na konkretny utwór. "Za zdrowie pań" jeszcze nie słyszałam, wiec się nie wypowiem, natomiast jeśli chodzi o kawałki Marcina, to zdecydowanie moim liderem jest genialny utwór "Zabiorę Cię właśnie tam". Ten kawałek był coverowany przez wielu artystów, ale wersja Marcina wybija się ponad resztę  ;) Uwielbiam ten utwór...zachowano ducha oryginału, całość brzmi jednak bardziej nowocześnie  :)

Czerwiec 05, 2015, 09:28:38 am
Odpowiedź #2

Andi

• *
  • Information
  • Newbie
Ja bym polecił piosenkę w wykonaniu Marcina pt "Pamiętam oczy Twe". W orginale to chyba śpiewa Mieczysław Fogg.

Wrzesień 10, 2015, 02:29:30 am
Odpowiedź #3

jarmek123

• Gość
A moim skromnym zdaniem najlepszy covery Marcina Siegieńczuka to ,,Tylko ty,Tylko ja'' oraz ,,Zabiorę cię właśnie tam'' :)