Autor Wątek: Remake'i Starszych Utworów  (Przeczytany 1791 razy)

Marzec 01, 2015, 03:14:16 pm
Przeczytany 1791 razy

Kosaki

• *
  • Information
  • Newbie
Pewna rzecz mnie ostatnio intryguje. Mianowicie na ostatnich albumach Marcin dodawał piosenki z ery GS'u. Chodzi o "Dominikę", "Powiedzieć Tobie", "Zostajemy do końca" i fragment "Jak na imię ta dziewczyna ma" w mixie "Polskie disco fun mix". Nie były to jakieś najpopularniejsze piosenki grupy Toples, ale na albumach się znalazły. Teraz mam takie jedno pytanie. Co stoi na przeszkodzie, by na płytach umieszczać te największe przeboje typu "Ciało do ciała", "Kochaś", "Jedna noc to za mało", "Kobiety rządzą nami", "Na sercu rany", "Sąsiadka", "Tęsknię", "Hej, Dobry DJ"? Ktoś powie, że to odgrzewanie kotletów, jednak fajnie by było te klasyki usłyszeć w nowej jakości i aranżacji. Przykładowo czasem na koncertach Marcin przed "Ciało do ciała" śpiewa tą piosenkę na styl ballady. Pełna wersja byłaby znakomita.

Marzec 10, 2015, 02:17:38 pm
Odpowiedź #1

sheryf3

• *
  • Information
  • Newbie
Cały "pic" polega na tym, na które utwory prawa posiada Marcin, a na które GS. Na koncertach można śpiewać wszystko, na wydanie tych utworów na płycie trzeba posiadać do nich prawa. Oczywiście Pan Marcin mógłby przygotować nowe wersje tych utworów, ale wydać ich na krążkach innej wytwórni już nie, chyba, że za zgodą GS a każdy chyba zdaje sobie sprawę, że w tym przypadku to niemożliwe. Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości, może nie jest to co napisałem w 100% zgodne z prawdą, ale mniej więcej tak to wygląda.

Kwiecień 03, 2015, 09:38:02 pm
Odpowiedź #2

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Nic dodać , nic ująć  8)  .