Autor Wątek: Grande Cojones  (Przeczytany 10526 razy)

Grudzień 24, 2013, 02:51:32 pm
Przeczytany 10526 razy

Daras

• *
  • Information
  • Newbie
    • Moje Konto na youtube
Wtam  ;D

Mam pytanie do pana Marcina skąd pomysł na taką piosenke?  ;D
Nie da się ukryć ze piosenka jest po prostu bombowa a teledysk the best :P

Powiem szczerze, że uwielbiam piosenki które mają ambitny tekst o czymś, ale takich jak ta pan Marcin może tworzyć więcej  ;D

I powiem że do piosenki "Traktor" przydałby się też taki "jajcarski" teledysk :)

Pozdrawiam. 8)

Grudzień 24, 2013, 03:03:59 pm
Odpowiedź #1

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Ta piosenka tylko na pierwszy rzut oka i ucha mówi o niczym. To moja riposta na kierunek w jakim zmierza ta muzyka. To nie jedyny rodzynek na płycie w tym klimacie.

Grudzień 24, 2013, 03:23:12 pm
Odpowiedź #2

Daras

• *
  • Information
  • Newbie
    • Moje Konto na youtube
Szykuje się kozacka płyta widze  ;D

Ale Teledysk najlepszy! ;P

Fajnie by było taki teledysk do "Traktora"  8) pan Marcin na Ciągniku na polu hah  ;D

Grudzień 24, 2013, 04:13:06 pm
Odpowiedź #3

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Czy kozacka to się okaże w maju. Zapewne będzie ona inna niż dotychczasowe produkcje, jednak nie zapominam o moich FANACH( FANKACH) romantykach. Oprócz wesołych i śmiesznych piosenek znajdziecie utwory, które swoim nastojem wprowadzą Was stan zadumy i przemyśleń.

Grudzień 24, 2013, 06:40:26 pm
Odpowiedź #4

pawelmail200

• *
  • Information
  • Newbie
jednak nie zapominam o moich FANACH( FANKACH) romantykach. Oprócz wesołych i śmiesznych piosenek znajdziecie utwory, które swoim nastojem wprowadzą Was stan zadumy i przemyśleń.

O tak tak tak ...tu sie z Toba Marcinie zgodzę ,iż piosenki romantyczne to potrafisz pisać na 6+ .Oczywiście ja równiez czekam na piosenki typu te wolniejsze ...czasami bardziej wpadają w ucho niż ,te szybsze... dają dużo emocji jak i prowadzą do głębokich przemyśleń.Marcinie powinieneś pomyśleć nad wydaniem płyty tego rodzaju muzyki(dla romantyków) .Tak jak to kiedyś zrobił Marcin Miller  swoją produkcją "Zakochany facet" ;) .Oczywiście z twoich rąk byłaby to produkcja w 100% spełniona muzycznie sądząc po twoich możliwościach .

Grudzień 24, 2013, 08:09:14 pm
Odpowiedź #5

Iwonka

• *
  • Information
  • Newbie
ja sądzę, że Marcin W KOŃCU powinien postawić na bardziej taneczne brzmienia, bo koncerty w plenerach trwają tak krótko, przychodzi martwy sezon, granie w klubach, a muzyka romantyczna no nie ukrywajmy, ale nie przyjmuje się tak dobrze, jak ta ''pod nóżkę'', oczywiście zabraknąć romantycznych ballad na płycie nie może! nic z tych rzeczy, ale każdy z nas doskonale pamięta czasy kultowej ''Sąsiadki'', czy ''Hej, dobry DJ'' - takiego brzmienia właśnie brakuje :) oceniam obiektywnie, bo subiektywnie lubię wszystko, no prawie wszystko :)

Grudzień 24, 2013, 11:22:34 pm
Odpowiedź #6

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Jak zwykle czas oraz Wy zweryfikujecie jakość krążka. Ze swojej strony postaram się dołożyć wszelkich starań, by spełnić Wasze oczekiwania .  8)

Grudzień 27, 2013, 02:23:55 pm
Odpowiedź #7

Łukasz

• *
  • Information
  • Newbie
Na każdej płycie zawsze znalazłem coś romantycznego dla siebie były to piosenki Nie rezygnuj z niej, Całe moje szczęście czy Kocham z twoich ust mam nadzieje iż tym razem też będzie coś w tym klimacie ale i jak każdy jestem też za skocznymi kawałkami na kolejnej płycie Marcina. :)

Grudzień 27, 2013, 02:40:13 pm
Odpowiedź #8

Andi

• *
  • Information
  • Newbie
Znając podejście Marcina, płyta będzie lepsza od poprzedniej.

Grudzień 27, 2013, 03:06:19 pm
Odpowiedź #9

Adrian B

• *
  • Information
  • Newbie
jak już ma być dla kontrastu z poprzednimi krążkami parodia dp to może by tak jakiś duecik np z Patrykiem z AP? pozdrawiam

Grudzień 27, 2013, 04:01:28 pm
Odpowiedź #10

Beata z Elbląga

• *
  • Information
  • Newbie
W tej chwili możemy jedynie spekulować na temat tego, co znajdziemy na krążku ;) niemniej jednak uważam, że płyta powinna być zróżnicowana muzycznie i tekstowo - od ballad przez utwory taneczne, które prawdopodobnie świetnie sprawdzą się jako kawałki koncertowe /z naciskiem na te pierwsze ;) /. Da to całej płycie charakterystycznego 'smaku', bo w zasadzie każdy utwór zadziała na słuchacza inaczej i pokaże różne oblicza muzyki. Jednak to jest tylko moja ocena, bo jak wiadomo, ile ludzi, tyle opinii :)

Grudzień 29, 2013, 12:08:42 pm
Odpowiedź #11

Pattrikos

• *
  • Information
  • Newbie
Bardzo mi się podoba opinia Beaty z Elbląga. Zróżnicowanie muzyczne krążka jest moim zdaniem bardzo istotne i stanowi klucz do sukcesu. Podejrzewam, że nie zabraknie piosenek z żywymi instrumentami. Jak widać będzie też pastiszowo i na pewno tanecznie. Pozdrawiam.

Grudzień 29, 2013, 07:36:41 pm
Odpowiedź #12

Scorpious

• *
  • Information
  • Newbie
Hej. Podobno Grande Cojones jest piosenka o niczym. Pozwolilemn sobie zinterpetowac jej tekst,
czyli uzylem broni Marcina (zabawiajac sie w Professorre Topla lal) przeci jemu samemu.

Im gorzej tym lepiej, co gdyby na niby;
W lesie rosną drzewa, maliny i grzyby;
Pierwsz wers rozumiem w ten sposob. Niektorzy wykonawcy nurtu disco polo, chyba trrzymaj sie
zasady "img gorzej tym lepiej". Banalny tekst, czasem niepoprawny gramartycznie a spiewaj ludzie
wszedzie ...(Przykladem nie chce bedzi Avinion Dance - Oj oj oj. Ja wogole nie rozumiem
fenomenu tej piosenki. Prostota i banal (przynajmniej w refrenie,a wielu ludziiom i moim znajomym sie
podoba ten refren). No wlasnie a w disco polo sa rozni wykonawcy, dobrzy, slabi, romantyczni, zboczeni.
Jest roznorodnosci i dowolnosc tak jak w lesie. Jeden lubi maliny inny grzyby.,

Każdy wie, że życie przecież to nie bajka;
Krowy dają mleko, kury znoszą jajka;
Trzeci wers pierwszej zwrotki odbieram w stylu profesora Topla lala. Moze skierowany do artystow
disco polo. Zycie to nie bajka wlasnie, skoro zdeydowali sie na takie przeslanie (badz czesciej jego brak),
to niech mierza sie tez z krytyka. Niech nie mysla ze beda same pozytywne opinie. Artysci
daja nam muze - my ich lubimy badz nie.

Słucham często radia, lubię Rolling Stones;
Kocham Ciebie kocham, w domu mam majonez;
Ten dwuwers to taki lansiarski haczyk na laski. Wazne by sie rymowalo, trza pokazac kobitce ze sie sluchac
znanego zespolu, (nawet jak sie nie umie wymawiac jego nazwy). Kocham ciebie kocham, w domu mam majonez. Zakochalem
sie w tym wersie. No niestety niektorzy tworza takie "kwiatki" na powaznie.

Chodzi po ziemniakach; stonka bez ogonka;
Coś tu brzydko pachnie, ktoś wypuścił bąka!!!
Tutaj moja interpretacja jest nastepujaca. Znowu zmierza do nas kolejna gwiazdka lasa na pieniadze,
kolejna piosenka wypuszczona, ktora ma byc hitem a jest bakiem. No wiadomo ze niektorzy swoic "bakow"
nie zauwazaja.

Oooooo yes o yes , al’e Grande Cojones;
Oooooo twój i mój, w polu znak i taki ptak;
Oooooo lalalala, jakoś tak melodia ta szła;
Oooooo tak czy siak, baby tu i dziada brak!!!

Im dalej tym ciemniej, pytacie co jeszcze;
Na moim podwórku znalazłem dwa kleszcze;
Stonogę, dżdżownice i robaki białe;
Miękkie i obślizgłe, wczoraj wykąpałem;
Podworko mozna zinterperretowac jako ogol muzyki disco polo. Rozne robaki to rozni wykonawcy, rozne style,
rozne piosenki., I te sympatyczne i te nie za bardzo. Niektore sa tak przesiakniete bzdetami
i glupota ze Marcin postanowil jest wziac na warsztat jako Professore. Wczoraj wykapal to znaczy wczoraj je
"opisal", zinterpretowal po swojemu.

Jestem melomanem, uwielbiam melony;
Widziałem wzorowe u kolegi żony;
Podoba mi sie tutaj gra slow. I po raz kolejny mamy nawiazanie do sporej ilosci chamskiego,
zboczonego disco polo. A mozna przciez kulturalniej tak jak Marcin w "Martini z lodem".

Siedziałem w tym czasie w fotelu wygodnie;
I z wrażenia wtedy popuściłem w spodnie!!!
Marcin siedzial sobie w fotelu, przegladal intrernet i pewnie uslyszal kolejna perelke disco polo.
No i ze smiechu nie wytrzymal.

Oooooo yes o yes , al’e Grande Cojones;
Oooooo twój i mój, w polu znak i taki ptak;
Oooooo lalalala, jakoś tak melodia ta szła;
Oooooo tak czy siak, baby tu i dziada brak!!

Refren niech zinterpretuje ktos inny. Pozdrawiam.

Grudzień 29, 2013, 11:36:59 pm
Odpowiedź #13

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Dobre, dobre  8) . Człowiek pierwszy raz napisze o NICZYM, a Fani dopatrują się tu przesłania. Czekam na dalsze interpretacje  ;)

Grudzień 31, 2013, 02:23:59 pm
Odpowiedź #14

sheryf3

• *
  • Information
  • Newbie
No interpretacja naprawdę zadziwiająca. Ja mam krótszą, a może nawet to bardziej skojarzenie niż interpretacja. Mianowicie pierwsza zwrotka to ukazanie tego, że co niektórzy myślą iż nieważne czy jest sens, ważne że jest rym. Druga natomiast to tekst o czymś co nie ma żadnego przesłania- nie ma o czym pisać to można przecież o robakach  :D .
Co do refrenu to po prostu "To są jakieś jaja, zostawiać po sobie taki znak. Może i jakoś to leci, ale nie ma ładu ani składu..."

Kolejny utwór Marcina z serii - "są dziwni ludzie na tym świecie".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 02:30:58 pm wysłana przez sheryf3 »