Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sheryf3

Strony: [1]
1
Forum / Odp: Z gatunku im gorzej tym lepiej cz.2
« dnia: Czerwiec 04, 2015, 09:17:50 pm »
Zdajesz sobie sprawę, że linkując napędzasz temu "czemuś" oglądalność? Czy taki właśnie był Twój cel?

2
Forum / Polskie hity w rytmie disco.
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 03:27:48 pm »
Po kilku wersjach "disco" polskich hitów z innych gatunków, w tym choćby Marcina wersja "Żebyś Ty wiedziałą", czy Classica "Dni których nie znamy", przyszedł czas na Zenka Martyniuka śpiewającego w duecie z Edwardem Hulewiczem "Za zdrowie Pań". Co akurat mnie osobiście się podoba (znane polskie piosenki w wersjach disco - które kocham), niekoniecznie wszystkim odpowiadają. Co sądzicie o takich wersjach, podoba wam się taki trend? Czy raczej zespoły disco powinny zająć się tylko i wyłącznie swoją muzyką? Znacie jeszcze jakieś utwory polskiej sceny muzycznej w "disco-aranżu"(pomińmy tutaj płytę "Rock Boys")?

3
Forum / Odp: Remake'i Starszych Utworów
« dnia: Marzec 10, 2015, 02:17:38 pm »
Cały "pic" polega na tym, na które utwory prawa posiada Marcin, a na które GS. Na koncertach można śpiewać wszystko, na wydanie tych utworów na płycie trzeba posiadać do nich prawa. Oczywiście Pan Marcin mógłby przygotować nowe wersje tych utworów, ale wydać ich na krążkach innej wytwórni już nie, chyba, że za zgodą GS a każdy chyba zdaje sobie sprawę, że w tym przypadku to niemożliwe. Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości, może nie jest to co napisałem w 100% zgodne z prawdą, ale mniej więcej tak to wygląda.

4
Forum / Odp: Marcin przestał tworzyć hity?
« dnia: Marzec 10, 2015, 02:09:08 pm »
W tym temacie dużo racji ma Beata. Pojęcie "hit" wiąże się ściśle z marketingiem, napędzaniem wyświetleń na youtube itp. Tak naprawdę to nie od jakości i siły utworu zależy czy stanie się hitem, czy też nie, hity tworzy marketing, kasa... Niestety... Czasami nawet wpadka jakiegoś zespołu czyni go na pewien czas bardzo popularnym, zwracana jest nań coraz to większa uwaga, popularność rośnie, a jak jest popularność z automatu któryś z utworów staje się hitem - może być to nawet totalny gniot i w dodatku cover. Dlaczego więc Marcin nie tworzy w ostatnim czasie "hitów"? Rynek muzyczny na tyle się zmienił w ostatnim czasie, że twórczość osoby, która nie pcha swojej twarzy w mediach i nie prowadzi walki medialnej, nie miesza się w skandale itd. nie zastaje odpowiednio zauważona. Był Boys na sylwestrze polsatu kilka lat temu - był chwilowy powrót zespołu na szczyt, były hity, był Weekend i "Ona tańczy dla mnie" - wiadomo media ogólnopolskie - był szczyt były hity. Kosaki wspomina Pięknych i Młodych - ale czy to czasem nie media wykreowały ich popularność?? Były media (MBTM) był szczyt, były hity. Podaj mi choć po jednym utworze tych zespołów z ostatnich kilku miesięcy który stał się hitem. To tak jak z filmami, te które zarabiają najwięcej, mają najwyższe oglądalności, dostają oskary i inne nagrody, nie koniecznie są filmami godnymi uwagi na dłużej nich chwila premiery i szybko zostaną zapomniane. Trochę się rozpisałem, ale puenta musi być. To nie artysta tworzy hity, tylko media. A ostatnia płyta Marcina w swoim przekazie nie miała na celu podbijać list przebojów, tylko właśnie zwrócić uwagę na fakt, o którym właśnie tutaj dyskutujemy. Czasami "hity" to po prostu jakieś Grande Cojones. Dziękuję za uwagę, miłego dnia.

5
Forum / Odp: Recenzja płyty 2014
« dnia: Lipiec 07, 2014, 11:54:17 am »
Ja może tak wyjątkowo nie mam zamiaru oceniać każdego utworu z osobna. Każdy z nich bowiem jak zwykle stoi na bardzo wysokim poziomie, zarówno melodyjnie, aranżacyjnie, jak i tekstowo. Klimat albumu jest ok, fajnie się tego wszystkiego słucha - dobra robota panie Marcinie. Jednak całość - jako album - moim skromnym zdaniem ma nieco niedopracowaną track listę. Utwory mimo, że są wykonane z najwyższym profesjonalizmem, jak dla mnie mają za mało powera.. Na płycie nie ma niestety nic co by mnie napełniło mnóstwem pozytywnej energii, jak to było w przypadku poprzednich wydawnictw. Ale czy to wada tej płyty? Ciężko powiedzieć - kocham "lekkie" utwory, a takie tu niewątpliwie się znajdują, ale przyzwyczaił nas Pan do różnorodności na swych wydawnictwach, jedyny minus tego to dla mnie brak utworu który mnie "kopnie" - coś jak "trzymam gardę" czy "trzęś tyłkiem". Nie oceniam jednak tego źle, to tylko niedosyt a nie krytyka. Pozdrawiam forumowiczów, oraz oczywiście Ciebie Marcinie.

6
Forum / Odp: Przeszlosc
« dnia: Luty 19, 2014, 04:26:47 pm »

Gdyby Marcin chciał wziąść na warsztat wszystkie (albo chociaż ich część) piosenki Disco Polo które są o niczym i po prostu mają bez sensu tekst to obawiam się, że program Profesorre Toplalala miałby więcej odcinków niż Moda na sukces. ;)

No Andi, bez przesady, moda na sukces jest nie do pobicia  :D ale prawdopodobnie - biorąc pod uwagę, że nadal powstają bzdety - Marcin by się zestarzał w tym programie.

7
Forum / Odp: Grande Cojones
« dnia: Luty 09, 2014, 09:50:27 pm »
karusia, Marcin Siegieńczuk ostatnią twórczością łamie stereotypy kładąc nacisk na poprawę mentalności. Czy według Ciebie "Grande Cojones" to utwór o niczym? Bo taki tok rozumowania tutaj zauważam, jeśli nie rozumiesz teledysku i tekstu. Sam utwór, jak i (a może przede wszystkim) teledysk, mają całkowicie inny sens. Nie dość, że nie mają w zamiarze wyśmiewać kogokolwiek, (no, może z wyjątkiem beztalentnych pismaków tekstów DP), to nie jest nawet utworem o charakterze satyrycznym. Przeczytaj proszę cały temat na forum poświęcony temu utworowi, a przekonasz się o co chodzi. A to, że wiekszość ludzi w miastach ma sfałszowaną wizję wsi jest wiadome od dawna, mi to w ogóle nie przeszkadza, a też mieszkam na "odludziu". GC to NIE satyra, tylko - jakby to ująć... - artystyczna przenośnia prostoty ludzi, którzy myślą, że coś mają do pokazania. Pozdrawiam karusiu  ;)

8
Forum / Odp: Grande Cojones
« dnia: Grudzień 31, 2013, 05:44:22 pm »
 ;D zapewne maciora. Co do tego Panie Marcinie to już od pewnego czasu wsłuchuję się w teksty utworów (nie tylko M.S.) i pewnie dlatego dobrze to odebrałem. "Miszcz gadu gadu", a nawet wcześniejsze "Lece na Oslo" to bardzo proste, ale nieco -jakby to ująć- sarkastyczne teksty, które wprost mówią o "prostocie" pewnych ludzi. Szacun za to jak w prosty sposób można przekazać swoją rację, nie czyniąc nikomu krzywdy i przede wszystkim mając swoje argumenty. Ja też całe życie mieszkam na wsi  nigdy nie odczułem jakiegoś "wyśmiania się" z Pana strony więc napewno mnie to nie dotyczy... Pozdrowienia i więcej takich tekstów - Polskie Disco tego potrzebuje. (Szczerze mówiąc czekam na trzecią część "sąsiadki" ;D ).

9
Forum / Odp: Grande Cojones
« dnia: Grudzień 31, 2013, 02:23:59 pm »
No interpretacja naprawdę zadziwiająca. Ja mam krótszą, a może nawet to bardziej skojarzenie niż interpretacja. Mianowicie pierwsza zwrotka to ukazanie tego, że co niektórzy myślą iż nieważne czy jest sens, ważne że jest rym. Druga natomiast to tekst o czymś co nie ma żadnego przesłania- nie ma o czym pisać to można przecież o robakach  :D .
Co do refrenu to po prostu "To są jakieś jaja, zostawiać po sobie taki znak. Może i jakoś to leci, ale nie ma ładu ani składu..."

Kolejny utwór Marcina z serii - "są dziwni ludzie na tym świecie".

10
Forum / Odp: Przywitaj się!
« dnia: Grudzień 29, 2013, 10:07:58 am »
Pozdrowionka dla wszystkich użytkowników, kłania się nisko Sheryf3 - Marcin z Kaszub. Oj, stęskniłem się już za tym forum...

Strony: [1]