Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Beata z Elbląga

Strony: [1] 2
1
Forum / Odp: Polskie hity w rytmie disco.
« dnia: Czerwiec 03, 2015, 02:29:53 pm »
Wydaje mi się, że nie ma nic złego w sięganiu do repertuaru wykonawców z innych epok-to właśnie buduje ich ponadczasowość i wielkość. Fajnie jest posłuchać starych kawałków w nowej aranżacji, bo jest to jakiś inny punkt spojrzenia wykonawcy na konkretny utwór. "Za zdrowie pań" jeszcze nie słyszałam, wiec się nie wypowiem, natomiast jeśli chodzi o kawałki Marcina, to zdecydowanie moim liderem jest genialny utwór "Zabiorę Cię właśnie tam". Ten kawałek był coverowany przez wielu artystów, ale wersja Marcina wybija się ponad resztę  ;) Uwielbiam ten utwór...zachowano ducha oryginału, całość brzmi jednak bardziej nowocześnie  :)

2
Forum / Odp: Nadal Cię Kocham (najnowsza piosenka)
« dnia: Kwiecień 07, 2015, 06:32:40 pm »
Marcin trochę kazał na siebie czekać, ale na takich wokalistów warto!  ;D...jeden z nielicznych w dp, który stawia na jakość słuchacza, nie na ilość oraz na poczucie smaku. Już we fragmentach słychać,że piosenka jest dopracowana do ostatniego dźwięku-co daje efekt-genialny ;)! Patrząc też na same zdjęcia myślę, że się nie zawiedziemy, a wręcz wprawimy w zachwyt  ;) ,będzie coś ciekawego,niesztampowego...bo współczesne teledyski doprowadzają mnie do rozpaczy.

3
Forum / Odp: Marcin przestał tworzyć hity?
« dnia: Marzec 03, 2015, 05:47:30 pm »
To chyba zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem hit  ;) Jeżeli chodzi o piosenki utrzymujące się obecnie na szczytach rankingów popularności, to nie rozumiem fenomenu większości tych utworów. Cóż...pewnie po części dlatego, że to w ogóle do mnie nie trafia. Bo te obecne 'hity' często są jedynymi rozpoznawanymi utworami danego wykonawcy...jeden, dwa utwory z płyty się wybiły, a o reszcie nie słyszałam nigdy. Po prostu nagrali jeden przebój, stali się gwiazdami i..nigdy więcej nie usłyszałam równie dobrych piosenek w ich wykonaniu.
Weźmy więc pod uwagę nie tylko utwory Marcina, bo dotyczy to właściwie wszystkich starszych kapel, jak np. Boys, Masters..Wszystko jest kwestią ceny, Nie kochasz mnie już, Odczep się ode mnie, Schody do nieba. Może nie są to jakieś wielkie hity komercyjne z milionami wyświetleń, ale dla mnie to są właśnie hity, wg moich kategorii...świetny tekst, melodia, klimat. O takie hity mi chodzi..niekoniecznie o ich skalę popularności, ale konstrukcję, budowę i styl o utwory, które wbijają sie w głowę, w ucho..powodując, że masz wciśnięte 'repeat' na danym utworze przez cały dzień ;) Fajne przeboje z jakimś przekazem, a teraz zawsze to samo...te dzisiejsze 'hity' to utwory raczej proste, w których raczej nie zwraca się uwagi na treść słów, a bardziej na przypasowanie słów do melodii.
Sprawa ma się podobnie w kwestii teledysków..które to rzekomo są pasjonujące. Ale im niższa jakość utworu, tym bardziej rozebrany teledysk-czymś jednak trzeba przyciągnąć, jak nie przez ucho to przez oko ;) Poziom teledysków drastycznie spadł i w zasadzie naprawdę dobre można wyliczyć na palcach  jednej ręki. Dzisiaj niestety miarą wyceny teledysków jest nie ich jakość, ale rosnąca krzywa statystyczna mierząca oglądalność danego klipu...będą lajki, będzie oglądalność, będzie więc i popularność. I tak to już czasami jest, że teledysk przeszedł bez większego echa, by po kilku dniach walnąć milion :o

4
Forum / Odp: Playback w Disco Polo
« dnia: Wrzesień 15, 2014, 04:22:58 pm »
Również nie jestem zwolenniczką playbacku, a wręcz może nawet wrogiem  ;) Śpiew z playbacku nie ma uczuć, nie ma duszy, tak jak jest to przy śpiewaniu na żywo. Wydaje mi się również, że śpiewanie z playbacku jest chyba jeszcze bardziej męczące, bo trzeba udawać, żeby wyszło w miarę realistycznie, trzeba się skupiać. A przy tym "na żywo" można dać ponieść się emocjom, czyli po prostu popłynąć  :) Poza tym myślę, że koncerty z playbacku psują kontakt z publiką, a chyba o to chodzi, by publiczność była w 100% zadowolona z koncertu, na który przybywa.

5
Forum / Odp: Zapomnieć muszę o Tobie (nowy teledysk)
« dnia: Sierpień 26, 2014, 01:56:59 pm »
Przyznam szczerze, że mój wybór na klip był zupełnie inny...po pierwszym przesłuchaniu Zapomnieć muszę o Tobie wydawało mi się, że owszem jest ok, ale tylko ok  ;) Kiedy jednak usłyszałam ten utwór na koncercie, zmieniłam zdanie. Jak nietrudno się domyślić, kolejne wrażenia ze słuchania były już zupełnie inne  ;D W tej chwili jestem pod olbrzymim wrażeniem...ten kawałek ma swój urok i jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądał w połączeniu z obrazkiem.

6
Forum / Odp: Mrągowo 2014
« dnia: Sierpień 26, 2014, 01:44:37 pm »
Oj tak  ;) od pierwszych dźwięków słychać było, że zespół bardzo pewnie czuje się na scenie i wie dokładnie, co trzeba na niej zrobić, żeby ludzie zaczęli śpiewać, podskakiwać i klaskać do rytmu. Z całą pewnością fajny koncert, zupełnie inny, jedyny w swoim rodzaju...aż się z przyjemnością oglądało  :D

7
Forum / Odp: Nowa Odsłona zespołu ...
« dnia: Sierpień 06, 2014, 04:02:47 pm »
To było chyba w 2007 roku, o ile mnie pamięć nie myli-festiwal w Ostródzie...jeździłam tam każdego roku. Rok później zespół wystąpił na festiwalu ponownie. Z tego co pamiętam Błażej Lange zaprezentował stroje łudząco przypominające te, w których Marcin wystąpił w projekcie Tsoonami. Pamiętam iż po tych koncertach postanowiłam, że moja noga w Ostródzie już nigdy nie postanie.W następnym roku (wspomniana wyżej Ostróda) nie miałam ochoty uczestniczyć w tego rodzaju imprezie, dlatego kiedy nadarzyła się okazja, aby pojechać (właśnie w dzień festiwalu) na koncert Marcina Siegieńczuka (Zblewo), nie wahałam się ani chwili :)
O występie B.L. nie da się powiedzieć specjalnie nic dobrego...jego koncerty zawsze były wielkim wydarzeniem, a każdy występ wywoływał wiele emocji wśród publiczności-najwięcej negatywnych emocji. Dało się wyczuć, że nie jest on mile widzianym gościem w Ostródzie :) Świadczyło o tym przede wszystkim skandowanie przez fanów " podróbka",pomiędzy jego piosenkami słychać były gwizdy i buczenie.

8
Forum / Odp: Kolejny teledysk
« dnia: Maj 23, 2014, 01:41:40 pm »
Trudny temat, bo jest z czego wybierać :) .."Czas zagoił rany" lub ewentualnie coś spokojniejszego, żeby zróżnicować "Ktoś inny, nie ja"

9
Forum / Odp: Recenzja płyty 2014
« dnia: Maj 21, 2014, 02:01:51 pm »
Wreszcie przyszedł ten dzień-kiedy w całej okazałości dźwięki "Grande cojones" płynęły z moich głośników. Płyta przesłuchana, więc i o kilka słów komentarza można się pokusić  ;)
Krążek otwiera doskonale znany YABADABADOO. Chyba wszystkich rozbawił teledysk- mnie również. Poza tym mogłabym wypisywać tylko same pochwały, wszystko jest z nim tak, jak należy  ;)
Trochę gorzej prezentuje się utwór BĘDZIE DOBRZE, PIĘKNIE BĘDZIE JESZCZE...jest fajny, ale brakuje mu tego czegoś.
Świetnie brzmi natomiast CZAS ZAGOIŁ RANY-to bardzo fajny, elektryzujący kawałek, dzięki czemu słucha się go z niezwykłą lekkością i ogromną przyjemnością...niewątpliwie zostawia po sobie bardzo dobre wrażenie.
GRANDE COJONES, czyli tytułowy utwór płyty...muzycznie-rewelacja, tekst na pierwszy rzut ucha banalny, ale czyż nie jest tak, że to co najbardziej oczywiste jest najtrudniejsze do powiedzenia  ;)
NIE KOCHASZ MNIE JUŻ muzycznie i tekstowo majstersztyk-po prostu rewelacja! Absolutnie podnosi on poziom płyty i sprawia, że z jeszcze większym entuzjazmem przechodzę do dalszej eksploracji krążka.
Docieram więc do 6 utworu płyty KTOŚ INNY, NIE JA...od razu przyznam, że jest to mój główny faworyt. Całość skomponowana wręcz idealnie, wciąga od początku do samego końca. Oby więcej takich utworów!
7 utwór na albumie-MAMY WAKACJE typuję również na jeden z fajniejszych kawałków. Piosenka bardzo optymistyczna, letnio-wakacyjna, przyjemna dla ucha.
ZAPOMNIEĆ MUSZĘ O TOBIE-podobnie jak w przypadku utworu nr 7 mamy tu do czynienia z dobrym..ba nawet bardzo dobrym utworem. Piosenka prezentuje się nad wyraz fajnie i ciekawie, podoba mi się  :)
I tym oto sposobem dochodzę do tracka nr 9 UMCIA, UMCIA PĘKŁA GUMCIA. Piosenka jest mega pozytywna i automatycznie poprawia humor. Nie jest to jakieś tam dzieło sztuki, ale można posłuchać  ;)
NIE MA LIPY-utwór, który miał swoją premierę na poprzednim krążku, o wiele lepiej prezentuje się tu. Piosenka ma moc i się nie nudzi-ba, przykuwa do słuchawek na dłuższy czas.
Album kończą nowe, zremiksowane wersje Zostajemy do końca, Yabadabadoo, Na własne życzenie, Umcia, umcia...niestety, na pewno nie przydało im to blasku. Niespodzianki w postaci Baby, ach te baby, Małe piwko i Do buzi traktuję bardziej jako ciekawostki, które wpasowują się w przesłanie, jakie niesie ze sobą tytuł albumu...mi jednak zbytnio nie przypadły do gustu.
Płytka nie wychodzi z mojego odtwarzacza uparcie od kilku godzin-a to już w sumie dobry znak  ;) Może nie wszystkie numery podpasowały mi od razu, ale większość przypadła mi do gustu...jest fajny muzyczny klimat i tekstowo świetnie-płytka jest spójna i o to chodzi  ;D

10
Forum / Odp: Recenzja płyty 2014
« dnia: Maj 19, 2014, 04:26:43 pm »
Ręce się załamują, gdy czytam takie słowa  ;) Nawet jeżeli płyta Marcina /w co nie wierzę/ okaże się klapą, fiaskiem, to i tak należałoby ją przesłuchać w całości żeby potem móc skrytykować.
Swoją drogą mocną stroną tej płytki jest również jej cena, która odpowiednia jest na każdą kieszeń i zachęca do zakupu  :)

11
Forum / Odp: Nowa płyta
« dnia: Maj 08, 2014, 03:34:33 pm »
Apetyt na płytkę coraz większy, dobrze, że to już tylko kilka dni  ;) Zaprezentowane dotąd nowości wpadły wszystkim nam w ucho, inne kawałki, które słyszałam też. Czekam na premierę i mam przeczucie, że ta płyta szybko nie opuści moich odtwarzaczy, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych  ;D

12
Forum / Odp: Tytuł nowej płyty
« dnia: Marzec 18, 2014, 05:04:35 pm »
Pomysły Marcina prawie zawsze były niecodzienne, nietypowe i wymagające od słuchacza pewnej otwartości ;) Stąd płyta zatytułowana Grande cojones czy Yabadabadoo może okazać się totalnym strzałem w 10...niby każdy wie o co chodzi, ale jakoś ciężko to zdefiniować :)
Jeśli chodzi o tytuł krążka, to obstawiam-Yabadabadoo...w roli Fred'a nieco bardziej do mnie przemawiasz  ;D

13
Forum / Odp: Nowa płyta
« dnia: Luty 04, 2014, 04:55:50 pm »
Od razu słychać, że to taki utwór z przymrużeniem oka, lecz miły dla ucha :) Piosenka została świetnie odebrana podczas gali w Gdyni, a publiczność załapała momentalnie o co chodzi i bez problemu wyśpiewała wersy charakterystycznego refrenu. Całość jest przebojowa i już dziś można zaryzykować stwierdzenie, że szykuje się kolejny taneczny hit w wykonaniu Marcina  :)

14
Forum / Odp: Grande Cojones
« dnia: Styczeń 15, 2014, 04:28:53 pm »
...bo wzorować się trzeba na najlepszych ;)
Klip ma kilka świetnych momentów, które niemal wprawiają w zachwyt  ;D ale rzeczywiście najbardziej zachwyca układ choreograficzny, którego nie powstydziłby się nawet Egurrola w początkach swojej kariery ;) Nic tylko włączać, oglądać, słuchać i podziwiać.

15
Na tych płytkach wychwyciłam co najmniej kilka piosenek, które trafiły do mojego muzycznego zbioru i do których wracam po dziś dzień  ;) I tak, moim zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o płytę Ciało do ciała jest przepiękny i wyjątkowy utwór- Czas rozstania.
Jeśli natomiast chodzi o krążek Kochaś, moimi zdecydowanymi faworytami są trzy kompozycje: Czy warto było kochać, Nie chcę mieć i Młodość przeminie...te kawałki, jak dla mnie wypadają bardzo dobrze nie tylko na tle tej płyty, ale również na tle całej twórczości  :D

Strony: [1] 2