Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kosaki

Strony: [1]
1
Forum / Piosenka dla zespołu Magical mojego autorstwa.
« dnia: Czerwiec 26, 2015, 10:54:36 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=BuXA9gZYagc
Jestem autorem tekstu oraz muzyki. Moim marzeniem jest to, aby ktoś z tych "znanych" zaśpiewał coś co napiszę. Oceniajcie i komentujcie ;)

2
Majstersztyk!

3
Forum / Odp: Marcin przestał tworzyć hity?
« dnia: Marzec 03, 2015, 09:26:53 pm »
Weźmy na ten przykład grupy After Party, Pięknych i Młodych, Power Play. Każda z nich teraz tworzy takie piosenki, które są hitami i jest to fakt niezaprzeczalny. Marcin Miller ostatnio zaczął w końcu nagrywać coś dobrego, bo szczerze mówiąc, od Wiecznych Łowców z piosenkami było słabo.
A nasz Marcin? W zasadzie o ostatniej płycie zapomniałem, przez może 2 miesiące słuchałem na odtwarzaczu, teraz nie uchowała się na nim żadna piosenka z "Grandes Cojones".

4
Forum / Marcin przestał tworzyć hity?
« dnia: Marzec 01, 2015, 03:42:57 pm »
Pytanie postawione w temacie może kogoś zdziwić, jednak do takich wniosków doszedłem. Spójrzmy jak wyglądało to za czasów Toples. Każda płyta była hitowa, na każdej był przebój, który teraz zaśpiewa połowa polski. Z pierwszej płyty było to tytułowe "Ciało do ciała". Druga płyta to już więcej przebojów, "Kochaś", "Jedna noc to za mało", "Młodość Przeminie". "Kobiety rządzą nami", "Na sercu rany" z albumu nr. 4. % album zawierał jeden z największych przebojów, czyli "Sąsiadkę". Przedostatni album grupy Toples z Marcinem na czele to już totalny majstersztyk. "Hej dobry DJ", "Tęsknię" to już naprawdę klasyki. Ostatni album trochę odstaje od reszty, może dlatego, że najlepszy utwór z tej płyty, "Jak na imię ta dziewczyna ma" nie posiada wideoklipu, jednak utwór ten wciąż zna mnóstwo polaków. A teraz wchodzimy do albumów z ery Folku. Aktualnie wykładnią hitu jest zazwyczaj serwis YouTube. Milion wyświetleń przekroczyły piosenki "Czy to była miłość", "Sąsiadka z Boku", "Trzęś Tyłkiem", "Martini z lodem", z czego ponad 5 milionów przedostatni wymieniony utwór. Wypada to strasznie blado z utworami zespołów młodego pokolenia, gdzie te wyświetlenia biją kolejne rekordy. Czyżby Marcin zatracił umiejętność tworzenia hitów? A może nie może wciąż się dostosować do dzisiejszego typowego fana disco-polo?

5
Forum / Remake'i Starszych Utworów
« dnia: Marzec 01, 2015, 03:14:16 pm »
Pewna rzecz mnie ostatnio intryguje. Mianowicie na ostatnich albumach Marcin dodawał piosenki z ery GS'u. Chodzi o "Dominikę", "Powiedzieć Tobie", "Zostajemy do końca" i fragment "Jak na imię ta dziewczyna ma" w mixie "Polskie disco fun mix". Nie były to jakieś najpopularniejsze piosenki grupy Toples, ale na albumach się znalazły. Teraz mam takie jedno pytanie. Co stoi na przeszkodzie, by na płytach umieszczać te największe przeboje typu "Ciało do ciała", "Kochaś", "Jedna noc to za mało", "Kobiety rządzą nami", "Na sercu rany", "Sąsiadka", "Tęsknię", "Hej, Dobry DJ"? Ktoś powie, że to odgrzewanie kotletów, jednak fajnie by było te klasyki usłyszeć w nowej jakości i aranżacji. Przykładowo czasem na koncertach Marcin przed "Ciało do ciała" śpiewa tą piosenkę na styl ballady. Pełna wersja byłaby znakomita.
6
Forum / Odp: KOBYLNICA 2014
« dnia: Czerwiec 27, 2014, 09:16:50 pm »
Kobylnica w TV będzię na Polsacie i w Disco Polo Music. I nie jest tak źle w sumie. Piękni i Młodzi, After Party, B-Qll, Playboys i inni.

7
Forum / Odp: Jak oceniacie płytę Grande Cojones?
« dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:19:37 pm »
Ale jest niestety regres, bo przy słodzeniu przy wcześniejszych płytach, pojawiło się dużo krytycznych komentarzy.

8
Forum / Odp: Recenzja płyty 2014
« dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:18:46 pm »
Nie, po prostu musi być lepsza i tyle. 1-2 kawałki przed płytą muszą być do promocji. Proponuję również eksperyment z singlami i remixami na nich.

9
Forum / Odp: Kolejny teledysk
« dnia: Czerwiec 04, 2014, 09:31:01 pm »
Kto widział, ten widział na fejsbuczku, że kolejny klip będzie do Gumci. Oby nic nie pękło :D

10
Forum / Jak oceniacie płytę Grande Cojones?
« dnia: Maj 19, 2014, 08:50:31 pm »
Szybciutko sobie zobaczymy kto polubił nową płytę a kto uważa tak jak ja, że jest niestety słaba.

11
Forum / Odp: Recenzja płyty 2014
« dnia: Maj 16, 2014, 11:38:18 pm »
Oj, a ja w porównaniu do reszty dzisiaj nie posłodzę. I zacznę od odpowiedzi dla poprzedników. Ja jestem zwolennikiem remixów na płytach, to dobre uzupełnienie. To jak one wyglądają to już inna sprawa. Bo gdzie te remixy publikować? Singli pan Marcin nie wydaje chyba, a jakoś w klub trzeba uderzyć. To samo odświeżanie poprzednich utworów. Znakomita sprawa.
Ale do rzeczy. Pominę utwory Yabadabadoo, Grande Cojones, Nie ma lipy, Nie kochasz mnie już, bo oceniane już przeze mnie były, lepiej lub gorzej.
Numer 2 na liście to kolejna "Motivation Song" w playliście pana Marcina. Utwór tekstowo jest znakomity, jak zawsze, ale muzycznie widzę to samo przez lata. Klimat lat 2003-2005 i nic więcej.
Trójeczka to coś o wiele lepszego. Tekst na bazie "szklanki" - super! Tak jak statek w "Nie rezygnuj z niej". No i muzycznie w końcu coś innego!
6 to "Ktoś inny, nie ja". Ballada nawet fajna, ale u mnie ciężko z ocenianiem wolnych kawałków, bo ich po prostu nie lubię. Ale ten jak najbardziej na plus. Tylko tak muzycznie znowu jak z dawnych lat ;/
Szczęśliwą siódemką został remake piosenki z 2005 roku, czyli Mamy Wakacje "Na Dominikanie". Znakomita wersja, a "Mama Juana" to majstersztyk tekstowy! Muzycznie na wakacje w sam raz. Czuć klimat!
8 to piosenka która wpadła mi prawym uchem, wypadła lewym i nie zapadła w pamięć. Znowu ta dawna muzyka i tyle. Słaaabo!
9 to piosenka któa zaskoczyła. Myślałem, że to będzie żałosne dno a tu miła niespodzianka. Dwuznaczny tekst ale chwytliwy i nie mocno wulgarny jak niektóre zespoły ostatnio promują swoje piosenki.
11 to kolejny remix z dawnych lat. Tutaj zmienił się aranż. Jest inny ale wciąż klubowo, trochę szybciej. Szkoda, że na "Zostajemy do końca
" w 2005 roku wokal był nagrany masakrycznie źle, wtedy obecna wersja nie umywałaby się do dawnej, a tak zostaje przy najnowszej. świetna wersja!
12 to pierwszy remix najnowszych utworów. Jest lepiej niż rok temu, ale moim skromnym zdaniem Sky Dee Joy ostatnio odwala niezłą chałę, kosztem pana, bo remixy można zrobić o wiele lepiej.
Szybsza wersja Na własne życzenie to numer 13, wcale nie pechowy. Jedna z najdojrzalszych piosenek w pana historii w szybszym ale wciąż lekkim aranżu to majstersztyk. Mimo że zalatuje tymi dawnymi czasami, to jest to świetna propozycja.
14 to "Port", nie chcę palnąć gafy, ale oryginalnie jest to klimat szantów. Iw wersji disco-dance i przy głosie pana Marcina dołącza do mojej kolekcji przyśpiewek przy ognisku. Jeden z najlepszych coverów pana Marcina.
15 to kolejny cover, Baby ach te baby, dosyć dobra wersja, tylko jakoś mi wpieprzanie wszędzie w tej muzyce jakiegoś akordeonu to doprowadza mnie do mdłości. To samo trąbki i saksofony. MÓWIĘ STOP!
16 to małe piwko, muzycznie jest znowu inaczej, ciekawy klimat, mi się podoba. Piosenka mi sie jednak nie podoba, ale to już chyba nie wina pana Marcina.
17 to propozycja, którą kiedyś już poznałem. Frywolny tekst, nie pamiętam oryginału, ale znów żartobliwa i dobra. Chwytliwy tekst, tylko jakoś wypromować w klubach i mamy "hita".
18 to najgorszy chyba remix w historii całej kariery pana Marcina. Znowu ten pieprzony akordeon, po prostu masakra, tylko psuje super kawałek. Remix brzmi jak jakaś wersja weselna. Słaaaaaabo!

Do jakich wniosków dochodzę przy tej płycie? Peter Sky, Sky Dee Joy, Serenity, nigdy więcej nie ruszajcie muzyki pana Marcina, tylko psujecie. Natomiast Libertus, super. Naprawdę, wspomóc takich aranżerów młodych jak Kamil Kwiatkowski, DJ Sequence, Daan'D, Slayback, robią oni super muzykę i warto się nad nimi zastanowić.
Po drugie rozumiem, że płyta znów miała być inna, i jest, przez żartobliwe piosenki. Ale reszta to właściwie to samo co wcześniej. Ten powrót do korzeni trwa już za długo i chyba czas już pójść trochę dalej.
Ubolewam też nad brakiem klubowych przebojów, Bo Nie ma lipy znamy już długo, Yabadabadoo i Grande Cojones to pastisze, a brak zwykłego klubu jak Hej, Dobry DJ. No i brak czegoś w stylu "Ja ciebie nie pokocham". Czyli tanecznej muzyki i głębokiego tekstu. Albo muza z początku wieku i głęboki tekst albo pastisz i fajna muzyka.
Nie jest źle, tego jeszcze nie powiedziałem, ale do 4 jeszcze trochę brakuje. 3+ chyba wystarczająco oddaje moje uczucia dotyczące tej płyty.

12
Forum / Odp: Nowa płyta
« dnia: Maj 10, 2014, 09:23:02 pm »
Przydałaby się już jakaś playlista :D Przynajmniej jakaś pożywka dla spekulacji będzie jak co roku.

13
Forum / Odp: Czego oczekujemy od nowej płyty?
« dnia: Marzec 24, 2014, 09:59:49 pm »
To tylko takie luźne oczekiwania, nic na siłę :D

14
Forum / Czego oczekujemy od nowej płyty?
« dnia: Marzec 24, 2014, 08:49:21 pm »
Zakładam ten temat, bo nowa płyta już za pasem.
Moim zdaniem nowa płyta powinna nawiązywać klimatem do lat 2004-2006 kiedy to powstały, moim zdaniem, najlepsze produkcje.
Mamy dwie piosenki z jajem i wystarczy. Nie kochasz mnie już, numer trzy, reszta jest niewiadoma, chyba że Nie Ma Lipy w nowej wersji, która ma klip. Płyta będzie liczyć pewnie ok. 12-16 kawałków. Liczę na przynajmniej 2 kawałki nawiązujące do Hej Dobry DJ czy Zostajemy do Końca. Mocny, klubowy bit i prosty, imprezowy tekst. Do tego parę równie dynamicznych kawałków z tekstami o miłości, wakacyjnych podbojach, coś w stylu Ja cię nie pokocham i Na sercu rany. Na pewno liczę na 2 ballady. Mamy około 10 kawałków.
Remixy. Ostatnimi czasy, muszę to przyznać, to była najsłabsza część krążków. Nie mam nic przeciwko remixom, ale te na płytach solowych, są kiepskie. W tym momencie mamy paru naprawdę fajnych remixerów, DJ Sequence, Daan'D, Dee Jay Crash, Slayback, którzy robią nieziemsko dobre remixy, grane w całej Polsce. A to jest podstawa promocji utworów. Zobaczmy na przykład remixy grupy Long & Junior. Są znakomite.
Ostatnio na płytach pana Marcina mamy okazję posłuchać nowych wersji starych utworów jak Dominika. Może znów jakieś odświeżenie mniej popularnego utworu? Chociażby z 1 płyty, Tylko ta Piosenka, czy utwory z ostatniej płyty Toples: Każdy może być kim chce, Zostajemy do końca.
No i na koniec, megamix. Cholernie mi go brakowało we Wszystko jest kwestią ceny. Taki mix to dobry motyw na imprezy. Bazując na utworach z nowej i ostatniej płyty można zrobić dobry 15-minutowy mix.

Strony: [1]