Autor Wątek: Grande Cojones  (Przeczytany 11873 razy)

Styczeń 03, 2014, 10:28:04 pm
Odpowiedź #30

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Dzidzio mnie zainspirował do tego rodzaju produkcji. Od pewnego czasu z podziwem przyglądam się poczynaniom tego ukraińskiego artysty. Bardzo melodyjne piosenki i niebanalna harmonia utworów ( nie mylimy z akordeonem). GRANDE COJONES ma właśnie bardzo podobną harmonię do jednego z numerów DZIDZIA ( o sąsiadach ) . Spodobał mi się sposób zaaranżowania tego utworu oraz wesołe podejście do tematu.Postanowiłem w podobnym klimacie urodzić jakąś produkcję. Padło na GC, ale to nie jedna piosenka zainspirowana przez twórczość tego ukraińskiego wokalisty. Nadmienię tylko, że jestem też pod wrażeniem zdolności wokalnych wszystkich trzech członków tego zespołu. W DP możemy się tylko od nich uczyć. To fachowcy w swojej dziedzinie. Także po przesłuchaniu kilku utworów odkryłem  (że tak to określę) bezpośrednie podobieństwo dwóch piosenek Dzidzio do naszych disco polowych produkcji , które wymieniłeś. Pozostaje mi tylko pogratulować spostrzegawczości i wyczulonego ucha. Nawiązując do "Dni bez ciebie" już tłumaczę przytoczony fragment. " Deszczowe dni nadeszły już, wieczory krótkie stały się" - przyszła jesień, dzień staje się coraz krótszy, a wieczór i noc to pory doby , które często są wypełnione samotnością po letnich romansach ,  bądź miłosnych przygodach w promieniach słońca. " Niedługo przyjdzie ostry mróz, kto zechce wtedy kochać mnie" - powoli zbliża się zima i coraz bardziej uświadamiam sobie, że w zimowe wieczory w związku z tym , że mej ukochanej osoby nie ma przy mnie ( ponieważ gdy pisałem tą piosenkę właśnie tak było) nie będę miał się do kogo przytulić i od kogo usłyszeć wyznanie, na które się czeka na przykład popijając ciepłą herbatę przy kominku we dwoje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 10:42:07 pm wysłana przez Marcin Siegieńczuk »

Styczeń 03, 2014, 11:16:51 pm
Odpowiedź #31

jarmek123

• Gość
Marcin Siegieńczuk to następną piosenkę pt ,,dni bez ciebie'' w 100 % wiem o co chodzi ;) dzięki ;) :)
a piosenka pt,,parą nigdy nie będziemy'' to ta piosenka opowiada o tym że pan chciałby być z Magdą Niewińską ale nie możesz bo masz już żonę ?? ;)

Styczeń 03, 2014, 11:43:58 pm
Odpowiedź #32

pawelmail200

• *
  • Information
  • Newbie
to ta piosenka opowiada o tym że pan chciałby być z Magdą Niewińską ale nie możesz bo masz już żonę ?? ;)

O Boże ...jarmek nie szukaj sensacji na siłe  ::)

Styczeń 04, 2014, 12:24:32 pm
Odpowiedź #33

kzkwsk

• *
  • Information
  • Newbie
Dzidzio tworzy naprawdę fajne kawałki. Kilka jego koncertów można obejrzeć na youtubie, od razu zwróciłem uwagę jak prezentuje się na scenie. Zdecydowanie jest autentyczny i w pewien sposób niepowtarzalny, potrafi doskonale przekazać ludziom to co czuje i zarazić wszystkich swoją muzyką. No i do tego ta broda :))

Styczeń 04, 2014, 12:28:34 pm
Odpowiedź #34

kzkwsk

• *
  • Information
  • Newbie
Z tego co kojarzę podobny zabieg harmoniczny zastosowałeś w piosence "Niedługo znów spotkamy się" czyli ten molowy akord toniczny w refrenie zamieniłeś na dur. W obu numerach kapitalnie to wyszło, bardzo lubię takie kombinację, przy odpowiednim zaaranżowaniu kapitalnie to wychodzi. Ale powiedzmy sobie szczerze, że to już nie jest disco polo, tutaj zaczyna się muzyka :)

Styczeń 04, 2014, 03:55:45 pm
Odpowiedź #35

jarmek123

• Gość
to ta piosenka opowiada o tym że pan chciałby być z Magdą Niewińską ale nie możesz bo masz już żonę ?? ;)

O Boże ...jarmek nie szukaj sensacji na siłe  ::)

Ja nie szukam żadnych sensacji tylko chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tych piosenkach i tyle.. Ja nie jestem jakimś dziennikarzem itp.. żebym szukał sensacji w niczym ;)

Styczeń 04, 2014, 04:09:46 pm
Odpowiedź #36

Łukasz

• *
  • Information
  • Newbie
Utwór Parą nigdy nie będziemy to nic innego jak Spotkanie się dwojga ludzi po latach którzy żyją już w innych związkach :P

Styczeń 04, 2014, 08:03:33 pm
Odpowiedź #37

Iwonka

• *
  • Information
  • Newbie
Różnica zasadnicza polega na tym, że Marcin faktycznie, jak stwierdza ''inspiruję się'' - to to czyni, u innych wykonawców disco polo pod tym stwierdzeniem kryje się - ''tak, zerżnąłem''. (jakkolwiek to nie brzmi ;D) Przykra bolesna prawda. Czemu bolesna, wiele osób niestety daje się nabrać na tani chwyt. Jedni są pociągnięci do odpowiedzialności za swój głupi czyn, tak jak to miało miejsce w przypadku zespołu Skalar's, innym uchodzi to na sucho. (tych przypadków jest niezliczona ilość..)
Wracając jeszcze do wątku ''teledysków o niczym'' - przyjęła się taka teza, że gatunek disco polo jest dla idiotów, co w ogóle nie jest równoznaczne z prawdą, ale najważniejsze, że to na każdym kroku udowadniamy :) Nie rozumiem jednego. Jakim prawem inni ''artyści'' disco polowi upokarzają swoich słuchaczy beznadziejnymi tekstami piosenek oraz teledyskami przepełnionymi zwykłym erotyzmem?! Wszystko jest dla ludzi, owszem, ale na litość boską, dobra muzyka sama się obroni, wcale nie potrzebuje takiego prymitywnego okrzesania. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że rzeczywista publiczność słuchająca takich zespołów, to wcale nie są zwolennicy, ani fani muzyki disco polo, tylko sezonowi pseudofani, którzy uwielbiają daną grupę znając ich tylko jedną piosenkę, która notabene posiada w zwrotce 12 wyrazów. Szał pał, naprawdę..

Styczeń 07, 2014, 12:00:17 am
Odpowiedź #38

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Hahaha. Chyba wiem o jaką piosenkę chodzi. Z tego co kojarzę, to poświęciłem jej nawet jeden z odcinków Profesorra.  ;D

Styczeń 09, 2014, 09:15:20 pm
Odpowiedź #39

Scorpious

• *
  • Information
  • Newbie
Co do coverow i zzynania dla mnie sprawa jest jasna. Jak ktos spiewa cudze nutki na koncertach lub nawet mp3 wydaje..(a jeszcze milo, jak dopisze w nawiasie ze to cover) to wgl sie nie czepiam. Tak robil zespol Veegas. Nie ma plyt, prawie wszystkie utworki wydane prze ta grupe to covery i prawie zawsze mozna bylo znalezc taka nformacje przy nutce badz na stornie internetowje zespolu.
Jezeli zespol daje utwor ktory jest coverem na pplyte i podpisuje sie wlasnym nazwiskiem jako autor muzyki to to jest PLAGIAT. Moge co najmniej dwom zespolom (tym znanym ) zarzucic PLAGIAT w ostanich latach.

Styczeń 11, 2014, 04:51:51 pm
Odpowiedź #40

pawelmail200

• *
  • Information
  • Newbie
Marcinie ...jak długo uczyłeś się układu tanecznego który jest w "Grande Cojone" na początku teledysku "16-18 sekunda" he he he .Czy możesz zdradzić tajniki jak w szybkim czasie pojąć takie ruchy  :) :)

Styczeń 14, 2014, 11:28:35 pm
Odpowiedź #41

Adrian B

• *
  • Information
  • Newbie
to trzeba bylo sie od mistrza TELEPA STYLE uczyc w wakacje w tamtym roku ;)

Styczeń 15, 2014, 12:59:02 am
Odpowiedź #42

jarmek123

• Gość
To jest Marcina Ukryty cios karate w tańcu jak ktoś podejdzie to z boczku dostanie he he he a nawet nie będzie się spodziewał  ;)  :D :D :D

Styczeń 15, 2014, 08:51:42 am
Odpowiedź #43

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Ten układ to wyższa szkoła jazdy. Instruktor tańca BENY z Choroszczy jest w TELEPA STYLE mistrzem.

Styczeń 15, 2014, 04:28:53 pm
Odpowiedź #44

Beata z Elbląga

• *
  • Information
  • Newbie
...bo wzorować się trzeba na najlepszych ;)
Klip ma kilka świetnych momentów, które niemal wprawiają w zachwyt  ;D ale rzeczywiście najbardziej zachwyca układ choreograficzny, którego nie powstydziłby się nawet Egurrola w początkach swojej kariery ;) Nic tylko włączać, oglądać, słuchać i podziwiać.