Autor Wątek: Recenzja płyty 2014  (Przeczytany 7030 razy)

Maj 10, 2014, 10:16:26 pm
Przeczytany 7030 razy

pawelmail200

• *
  • Information
  • Newbie
Witam ,jak wiadomo od pojawienie się forum w tej lub poprzedniej odsłonie strony ,panował temat (jak i był mile widziany przez Marcina) dotyczący recenzji/opinii nowej płyty.Także miło by było gdybyśmy my jako fani po przesłuchaniu krążka napisali kilka słów .Jeśli ktoś z was otrzyma już nowy materiał Marcina to proszę o recenzję poniżej.

Ps.Marcinie widzimy się 15 maja w Suwałkach ;)

Maj 16, 2014, 11:39:11 am
Odpowiedź #1

Sybi

• *
  • Information
  • Newbie
Płytka odsłuchana, tak więc czas na pierwsze opinie, spostrzeżenia :
Na "gorąco" faktycznie może się wydawać, że tych 'nowości' jest mniej niż zazwyczaj. Jednak oceniając musimy wziąć pod uwagę, że gdy nie wydaje się płyty 2 lata a nie chce się zginąć na rynku, czyli co za tym idzie, publikuje się nowości w tv i internecie, to jest oczywiste, że potem te numery również na krążku się znajdą.  Także inaczej ocenimy w obecnym czasie piosenki typu "Nie ma lipy" czy "Grandes cojones" a inaczej te zupełnie nam nieznane.

Nie będę oceniał każdego z utworów osobno bo to można zrobić po kilkunastokrotnym odsłuchu. Dla mnie są 2 perełki przewyższające całość. "Ktoś inny, nie ja" - kapitalna ballada, świetny tekst, muzyka, która w dużym stopniu przypomina mi pewien utwór bardzo bliski memu sercu ;). Piosenka "Zapomnieć muszę o Tobie" ... a więc dla mnie numer z gatunku tych "ciarkowatych" już przy pierwszym przesłuchaniu. Klasyka gatunku jeśli chodzi o Marcina. Bardzo dobre Italo disco.. lekki powrót do korzeni :) Rewelacja.
Co do innych utworów, ja uważam, że pomimo iż płyta miała być w śmiesznej i zabawnej konwencji to jednak te teksty są 'o czymś'.
Może faktycznie zbyt wiele tych przeróbek (nie jestem ich zbyt wielkim fanem). Jednak przypadły mi do gustu "Na własne życzenie" w nowej wersji oraz "Umcia umcia......". W przypadku "gumci" ;) remix podpasował mi bardziej niż wersja podstawowa (jeszcze śmieszniej i z przytupem) :)
Piosenki "Port" do tej pory nie miałem okazji słyszeć także traktuję ją jako nowość dla mnie i to bardzo klimatyczną, luźną i przyjemną do słuchania w czasie relaksu.
Podsumowując, płyta tekstowo jak zawsze na wysokim poziomie. Tutaj nic się nie zmienia. Może faktycznie skróciłbym listę rmx i nie wrzucał na płytę utworów pojawiających się wcześniej na składankach. Natomiast jak już pisałem na początku, Nowości jest tu wiele. Po prostu Marcin rozpieszczał nas publikowaniem niektórych utworów w czasie od wydania poprzedniej płyty. Inaczej się nie da :).... No chyba, że Marcin będzie jeszcze bardziej "płodny" ;D i będzie raczył nas nowymi płytami co roku :).
Być może po kolejnych kilku odsłuchach post będzie edytowany i bardziej rozwinięty.
Póki co polecam płytę jako całość i szczególnie opisane wyżej moje 2 ulubione kawałki :) Pozdrooo
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2014, 11:42:35 am wysłana przez Sybi »

Maj 16, 2014, 11:52:04 am
Odpowiedź #2

jarmek123

• Gość
nr.3 pt ,,Czas Zagoił rany'' jest znakomity w starym dobrym stylu właśnie tego mi brakowało i dziękuje ;) nr.2 tak samo sądzę jak o nr.3 , o nr.1 no to wiadomo nowy hit ;) ale o hitach póżniej ;) dalej nr.5 pt,,nie kochasz mnie już świetny utwór w staro nowym stylu czemu tak napisałem bo słychać nowe brzmienie ale dusza tej piosenki że tak napisze sięga roku 2004,2003 nr.6 Ktoś inny ,nie ja. jest także w starym stylu słychać jak by rok 2003,2002 a rok 2005 i kolejny znakomity utwór dalej ;) nr.7 Mamy wakacje (na Dominikanie) oczywiście słychać rok 2005 pierwsze dzwięki dopiero słyszę a już mogę powiedzieć (ale słucham do końca bo mi się już podoba ;) ) kurde ale pan ma talent dobrze odświeżony numer ;) nawet się nie spodziewałem choć tytuł już podpowiadał ale myślałem że tytuł jak tytuł np zespół Boys ma dwie piosenki różne o tym samym tytule ale to nie pora na Boysa ale na Toplesa ;) oki wracam do tematu jak już pisałem dobrze odświeżony utwór hit wakacji 2014 :) :) oki dalej nr.8 Zapomnieć muszę o tobie, normalnie słyszę rok 2001 i album kochaś w szoku jestem czemu pan wcześniej nie mógł takich pisać wcześniej ?? super świetna piosenka naprawdę podoba mi się ;) :) :) proszę o więcej takich piosenek naprawdę no to przesłuchamy do końca i następny utwór ;) . Nr.9 ,,Umcia ,Umcia pekła gumcia'' ciekawy tytuł hehe ;) fajnie się zaczyna ,hahahahahahaha nie mogę hehe ;) a z ojejejejej nie mogę hehehe dobry utwór śmieszny radosny krótko mówiąc optymistyczny ;) spodobał mi się ;) :) a rap najlepszy ;) hehe no to nowi wykonawcy muszą się pana bać bo im pan zabiera pomysły do nowych piosenek ;) :D ;) oki następna piosenka nr.10 co tu pisać genialny utwór ;) no to może dalej bo go już słyszałem ;) nr.11Zostajemy do końca rmx. muszę że podobnie się zaczyna jak nie ma lipy ale po 13 sekundach to już inna bajka dobrze że pan przypomina ludziom że to pana piosenki ;) ,słuchamy,słuchamy nawet fajny :) :) od początku wokal nagrany tylko niestety muszę leciuteńko skrytykować troszkę za lekki te wstawki super ale jak pan śpiewa za słabe basy ale jeśli pan z tego jest zadowolony (z rmx) to ja także ;) ok nr. 12 rmx Yabadabadoo najpierw muszę panu pogratulować że wrócił pan do najlepszego dj ;) do rmx bo on panu najlepsze rmx robi i słuchamy i jest fajnie ;) a nawet idealnie ;) i gdy pan zaczął śpiewać elegancko i mi się podoba ;) :) :) panu dam małą radę niech pan tylko u niego rmx robi bo on robi panu najlepiej ;) serio podoba mi się ciekawy jest ten rmx ;) i słuchamy dalej ;) i jest nadal fajnie ;) no to już niedługo moja ulubiona ballada w nowej wersji mam nadzieję że się nie rozczaruje ;) no i nadeszła ta chwila nr.13 Na własne życzenie już myślałem że się rozczaruje bo początek nie zaciekawy ale potem było super a teraz zaskoczyłem się po raz kolejny gdy słucham tej płyty podobny coś do piosenki lato 2002 taki leciutki aranż troszkę za szybko ale jest dobrze jestem zadowolony  że jednak się nie rozczarowałem i jest nadal super ;) :) :) no i słuchamy II zwrotki ;) i jest nadal fajnie ;) coraz bardziej mi się podoba ta wersja ;) :) a teraz nr.14 Port  tytuł ciekawy wakacyjny ;) początek idealny podobny do roku coś ala 2000 , 2002 ale jednak coś z roku 2005 bardzo mi się podoba ta płytka :) :) jestem w 1000000% zadowolony z niej chociaż jeszcze nie skończyłem ok wracamy do tematu ,,Port'' ;) bardzo fajna piosenka letnia ciekawa przyjemna do ucha,do tańczenia także dobra i jest oki ;) i nr.15 Baby ach te baby (cover) leciutko się zaczyna fajnie się zaczyna podoba mi się jak narazie ;) i słuchamy ;) , fajna wersja panu naprawdę się udają covery nie z gatunku dp. ;) a zaczeło się wszystko od płyty niczego nie żałuje i cover ,,żebys ty wiedziała'' strzał w 10 i już wiadomo było że coś w nowym stylu pana stylu coś starszego wydać i wydał pan kolejny cover i się udało :) :) szkoda że to cover bo by był napewno nowy hit pana ;) :) :) i dalej słuchamy ;) i numer 16. Małe piwko (małe piwko z korzeniami) fajnie się nawet zaczyna nie no pan mnie rozwalił hehehehe myślałem że to coś wakacyjnego a to jakieś tango z disco polo połączone hehehe ale udało się to panu ;) ale do tego trzeba szybki rmx zrobić niech pan pomyśli nad tym ;) np.taki szybki rmx (o tempo mi chodzi ) coś może jak ,,zatańcz ze mną że mucha nie siada'' ale wracamy do tematu bo znowu zmieniłem temat ;) ale wracam ;) oki i słuchamy ok i nr.17 Do buzi (Lizak) tytuł ciekawy ;) a to cover i kolejny raz pan mnie zaskoczył ;) i lepszy jest ta wersja od orginalu fajniejsza :) :) :) ;) co chwila pan mnie zaskakuje na nowej płycie to strach pomyśleć co będzie na następnej hehehe ;) no i numer ostatni (niestety) Umcia umcia pekła gumcia rmx.fajnie się zaczyna i już mi się podoba ;) :) :) fajna wersja nawet szczerze mówiąc lepsza od orginału ;) taka westernowa i to właśnie pasuje do tejże piosenki ;) fajna wersja podoba mi się w 100000% płytka panu znowu się udała :) :) :) pan ma niesamowity talent :) :) gratuluje z tego powodu panu ;) no i koniec płyty ehh szkoda ale naprawdę bardzo ciekawa naprawdę wielka gratka dla fanów pana twórczości :) :) a pewnie pan myśli że zapomniałem o nr.4 coś powiedzieć ale specjalnie zostawiłem na koniec bo chciałbym panu podziękować za tą piosenkę że pan wreszcie powiedział co pan sądzi o dzisiejszych piosenkach co tylko o jednym mówią to naprawdę się szanuje i jeszcze ten program profesor toplalala idealnie piosenka do programu pasuje :) :) no to już kończę ;) się trochę za bardzo rozpisałem ;), jeszcze raz panu dziękuje za tak wspaniałe piosenki co są na nowej płycie i czekam na nową no to teraz zostało mi tylko zamówienie w sklepie Folk legalnie na komórce będę mógł słuchać tylko wiem nikomu nie będę udostępniać chcą posłuchać to niech wejdą na deezer.pl albo kupią bo pan w ile to wysiłku włożył to te 20 zł to mały pryszcz za tyle czasu poświeconym w studiu nam i bardzo dziękuje w imieniu swoim jak i pańskich fanów jeszcze raz dziękuje za tak wspaniałe piosenki teraz zamawiam i czekam na nową i jestem pewien że będzie najlepsza z całego gatunku dp. tak jak i ja i dwie solowe poprzednie nie licząć epoki toplesa ;) pozdrawiam. dobranoc bo to już 4.27 rano no i do szkoły nie pójdę hehe ale było warto jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :) :)

Maj 16, 2014, 08:06:24 pm
Odpowiedź #3

pawelmail200

• *
  • Information
  • Newbie
Witam,również jestem juz po pełnym odsłuchu płyty.Wrażenia ?Utwory i opinie takie same jak Sybi podał powyżej : Ktoś inny,nie ja oraz Zapomnieć muszę o Tobie to oba utwory których nie trzeba opisywać ani promować...one obronią się same .Co do reszty płyty ... wrażenia przeciętne ,gdyż tak jak Sybi napisał większość utworów już były publikowane i że tak napiszę może nie że są brzydkie ,ale szału nie robią gdyż są już znane .Czytając na forum ,że płyta będzie miała 18 tracków spodziewałem się 2-3 rmx resztę uważałem,że będą to "świeżynki".Po dwu letniej przerwie od wydania płyty spodziewałem się ,żę będzie to BOMBA która zaskoczy nas czymś extra.Poza dwoma utworami które napisałem powyżej to płyta nie odbiega niczym szczególnym.

Ps.Zamiast zapełniać płytę remixami i odświeżaniem starych utworów z poprzednich płyt trzeba było wydać płytę jeszcze za rok i wrzucić 18 tracków świeżych nutek ... Płyta trochę przypomina zespół Boys-oni też ostatnio bazują na remixach i odświeżaniu starych piosenek.Opinia trochę napisana z serca ,ale nie czuję do końca ,że płyta to nowy produkt tego samego Marcina Siegieńczuka ,który z roku na rok zaskakiwał nas masą dobrej muzyki . Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2014, 08:12:25 pm wysłana przez pawelmail200 »

Maj 16, 2014, 11:01:18 pm
Odpowiedź #4

jarmek123

• Gość
ja się zajmuje muzyką od wielu lat i powiem tak z tą płytą to strzał w 10 jak sam taki jesteś mądry weż napisz 18 nowych piosenek zrób ok 3 teledyski które będą je promować zrób sesje zdjęciową ,itd.. i ciekawe czy dalej będziesz tak pisał ? Marcin stworzył rmx, z myślą o DJ którzy nie chętnie orginały puszczają bo są za ,,lekkie'' że tak napisze a rmx dla nich są lepsze przede wszystkim w różnych setach przecież nie da się wszystkich zadowolić ,jak by marcin patrzył na innych a nie to co w sercu gra to by nigdy nie wydał płyty jak dla mnie Marcin stworzył dobrą płytę oczywiście każdy ma swoje gusta ale żeby narzekać że tego za dużo tego za mało to trochę śmieszne trzeba się cieszyć że jest nowa płyta a te utwory co już przed wydaniem płyty usłyszałeś /usłyszeliście promowały płytę więc musiały się znależć na płycie podam przykład. gdyby Boys przed wydaniem płyty i kasety ok. nie nagrał teledysku pt szalona napewno by w dwa tyg. nie była złotą płytą więc nie narzekajcie z byle powodu ;) ważne że jest i nie trzeba było tak długo czekać na nią jak inni jeden wykonawca wydał po 9 latach płytę w roku 2009 i narazie do tej pory nic więc cieszmy się że co dwa lata bądz co rok wydaje marcin nowe albumy bo by mógł wgl. nie wydawać i ciekawe co byście wtedy pisali ;)

Maj 16, 2014, 11:38:18 pm
Odpowiedź #5

Kosaki

• *
  • Information
  • Newbie
Oj, a ja w porównaniu do reszty dzisiaj nie posłodzę. I zacznę od odpowiedzi dla poprzedników. Ja jestem zwolennikiem remixów na płytach, to dobre uzupełnienie. To jak one wyglądają to już inna sprawa. Bo gdzie te remixy publikować? Singli pan Marcin nie wydaje chyba, a jakoś w klub trzeba uderzyć. To samo odświeżanie poprzednich utworów. Znakomita sprawa.
Ale do rzeczy. Pominę utwory Yabadabadoo, Grande Cojones, Nie ma lipy, Nie kochasz mnie już, bo oceniane już przeze mnie były, lepiej lub gorzej.
Numer 2 na liście to kolejna "Motivation Song" w playliście pana Marcina. Utwór tekstowo jest znakomity, jak zawsze, ale muzycznie widzę to samo przez lata. Klimat lat 2003-2005 i nic więcej.
Trójeczka to coś o wiele lepszego. Tekst na bazie "szklanki" - super! Tak jak statek w "Nie rezygnuj z niej". No i muzycznie w końcu coś innego!
6 to "Ktoś inny, nie ja". Ballada nawet fajna, ale u mnie ciężko z ocenianiem wolnych kawałków, bo ich po prostu nie lubię. Ale ten jak najbardziej na plus. Tylko tak muzycznie znowu jak z dawnych lat ;/
Szczęśliwą siódemką został remake piosenki z 2005 roku, czyli Mamy Wakacje "Na Dominikanie". Znakomita wersja, a "Mama Juana" to majstersztyk tekstowy! Muzycznie na wakacje w sam raz. Czuć klimat!
8 to piosenka która wpadła mi prawym uchem, wypadła lewym i nie zapadła w pamięć. Znowu ta dawna muzyka i tyle. Słaaabo!
9 to piosenka któa zaskoczyła. Myślałem, że to będzie żałosne dno a tu miła niespodzianka. Dwuznaczny tekst ale chwytliwy i nie mocno wulgarny jak niektóre zespoły ostatnio promują swoje piosenki.
11 to kolejny remix z dawnych lat. Tutaj zmienił się aranż. Jest inny ale wciąż klubowo, trochę szybciej. Szkoda, że na "Zostajemy do końca
" w 2005 roku wokal był nagrany masakrycznie źle, wtedy obecna wersja nie umywałaby się do dawnej, a tak zostaje przy najnowszej. świetna wersja!
12 to pierwszy remix najnowszych utworów. Jest lepiej niż rok temu, ale moim skromnym zdaniem Sky Dee Joy ostatnio odwala niezłą chałę, kosztem pana, bo remixy można zrobić o wiele lepiej.
Szybsza wersja Na własne życzenie to numer 13, wcale nie pechowy. Jedna z najdojrzalszych piosenek w pana historii w szybszym ale wciąż lekkim aranżu to majstersztyk. Mimo że zalatuje tymi dawnymi czasami, to jest to świetna propozycja.
14 to "Port", nie chcę palnąć gafy, ale oryginalnie jest to klimat szantów. Iw wersji disco-dance i przy głosie pana Marcina dołącza do mojej kolekcji przyśpiewek przy ognisku. Jeden z najlepszych coverów pana Marcina.
15 to kolejny cover, Baby ach te baby, dosyć dobra wersja, tylko jakoś mi wpieprzanie wszędzie w tej muzyce jakiegoś akordeonu to doprowadza mnie do mdłości. To samo trąbki i saksofony. MÓWIĘ STOP!
16 to małe piwko, muzycznie jest znowu inaczej, ciekawy klimat, mi się podoba. Piosenka mi sie jednak nie podoba, ale to już chyba nie wina pana Marcina.
17 to propozycja, którą kiedyś już poznałem. Frywolny tekst, nie pamiętam oryginału, ale znów żartobliwa i dobra. Chwytliwy tekst, tylko jakoś wypromować w klubach i mamy "hita".
18 to najgorszy chyba remix w historii całej kariery pana Marcina. Znowu ten pieprzony akordeon, po prostu masakra, tylko psuje super kawałek. Remix brzmi jak jakaś wersja weselna. Słaaaaaabo!

Do jakich wniosków dochodzę przy tej płycie? Peter Sky, Sky Dee Joy, Serenity, nigdy więcej nie ruszajcie muzyki pana Marcina, tylko psujecie. Natomiast Libertus, super. Naprawdę, wspomóc takich aranżerów młodych jak Kamil Kwiatkowski, DJ Sequence, Daan'D, Slayback, robią oni super muzykę i warto się nad nimi zastanowić.
Po drugie rozumiem, że płyta znów miała być inna, i jest, przez żartobliwe piosenki. Ale reszta to właściwie to samo co wcześniej. Ten powrót do korzeni trwa już za długo i chyba czas już pójść trochę dalej.
Ubolewam też nad brakiem klubowych przebojów, Bo Nie ma lipy znamy już długo, Yabadabadoo i Grande Cojones to pastisze, a brak zwykłego klubu jak Hej, Dobry DJ. No i brak czegoś w stylu "Ja ciebie nie pokocham". Czyli tanecznej muzyki i głębokiego tekstu. Albo muza z początku wieku i głęboki tekst albo pastisz i fajna muzyka.
Nie jest źle, tego jeszcze nie powiedziałem, ale do 4 jeszcze trochę brakuje. 3+ chyba wystarczająco oddaje moje uczucia dotyczące tej płyty.

Maj 17, 2014, 12:20:24 pm
Odpowiedź #6

kzkwsk

• *
  • Information
  • Newbie
Marcin.. "Zapomnieć muszę o tobie" - perełka :) O to to to mi właśnie chodziło, dokładnie takiej piosenki oczekiwałem, to jest to! :)
"Czas zagoił rany" kolejny solidny numer; "Ktoś inny nie ja" równie przyjemne, no i umcia umcia jak wypije troszeczkę więcej zapewne będę puszczał na cały akademik :)

Maj 18, 2014, 07:20:24 am
Odpowiedź #7

beri222

• *
  • Information
  • Newbie
Witaj Marcinie po kilkakrotnym odsłuchu płyty następuje:
- Yabadabadoo, poznane wcześniej, nutka i tekst OK, remix słaby i niepotrzebny wogóle, oryginał sto razy lepszy
- Będzie dobrze, pięknie będzie jeszcze - ŚWIETNE, tekst życiowy i melodia SUPER
- Czas zagoił rany, świetniee!! podoba mi się dobór muzyki do tekstu
- Grande Cojones, wałkowane, super nuta
- Nie kochasz mnie już, poznana wcześniej, Ok ale brakuje tego impulsu nowości
- KTOŚ INNY, NIE JA - nie no kocham takie utwory Panie Marcinie, ajj lepsze od Na własne życzenie
- Zapomnieć muszę o Tobie, jakbym słuchał Nie kochasz mnie już, bez rewelki, ale tekst OK
- Zostajemy do końca - ech gdyby była lepsza melodia to Tak,
- Pękła Gumcia - SUPER

I tyle Marcinie remixy i covery nie podeszły, i cieszę się że nie dodał Pan ich do płyty "Wszystko jest kwestią ceny", ogólnie chyba za dużo odcinków professorre , że Pan zmienił podejście, przyzwyczaił Pan nas słuchaczy do bardziej stonowanego nastroju i ciut lekkości, ale za dużo jej w tej płycie, przez co słuchacz staje się obojętny. SZKODA. Do tracku 11 chce się płyty słuchać, dalej już nie. Są utwory które trzymają tą płytę, ale z większą satysfakcją i chciwością pisałem recenzję do poprzedniej płyty. Pozdrawiam.

Maj 18, 2014, 09:49:17 pm
Odpowiedź #8

Iwonka

• *
  • Information
  • Newbie
ja pozostawię sobie jeszcze trochę czasu na recenzję ;)

Maj 18, 2014, 10:54:13 pm
Odpowiedź #9

Marta1996

• *
  • Information
  • Newbie
A ja powiem tak.. zawiodlam sie na tobie Marcin jako fanka. Bardzo czekalam na te plytke ale niestety jej nie kupie. Wedlug mnie jest to najgorsza plyta w calej Twojej tworczosci. Nie przesluchalam calosci ale slyszalam kilka piosenek z tej plyty i niestety mi nie podchodza. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Maj 19, 2014, 12:06:41 am
Odpowiedź #10

Adrian B

• *
  • Information
  • Newbie
"jako FANKA nie przesłuchałam całego materiału ale tylko parę kawałków i już napisałam recenzję" :D

Maj 19, 2014, 05:44:32 am
Odpowiedź #11

Marta1996

• *
  • Information
  • Newbie
Przesluchalam te co nie znalam. I powiem ze szalu nie ma. Z kazda kolejna plyta jest gorzej. Twoja tworczosc przestala mi sie podobac od nagrania 'trzymam garde'

Maj 19, 2014, 12:07:19 pm
Odpowiedź #12

Boguszek

• *
  • Information
  • Newbie
Ja dopiero wczoraj dowiedziałem się o nowej płycie :) widzę co niektóre osoby już miały okazję ją przesłuchać od deski do deski miło się czyta te opinie sam tylko demka wczoraj przesłuchałem i smaka mam :P niecierpliwie czekam na Pana listonosza :)
Muzyka jest jak magia

Maj 19, 2014, 04:26:43 pm
Odpowiedź #13

Beata z Elbląga

• *
  • Information
  • Newbie
Ręce się załamują, gdy czytam takie słowa  ;) Nawet jeżeli płyta Marcina /w co nie wierzę/ okaże się klapą, fiaskiem, to i tak należałoby ją przesłuchać w całości żeby potem móc skrytykować.
Swoją drogą mocną stroną tej płytki jest również jej cena, która odpowiednia jest na każdą kieszeń i zachęca do zakupu  :)

Maj 19, 2014, 04:44:13 pm
Odpowiedź #14

Marta1996

• *
  • Information
  • Newbie
Jak juz pisalam wczesniej przesluchalam te ktorych nie znalam.