Autor Wątek: Playback w Disco Polo  (Przeczytany 8098 razy)

Sierpień 14, 2014, 08:17:02 pm
Przeczytany 8098 razy

Mich4L

• *
  • Information
  • Newbie
Słuchajac niektorych wykonawcow muzyki DP boli, ze ludzie nabierają ludzi na to wszystko...

Szkoda, ze sa zespoly ktore spiewaja niestety Playback na koncertach min. Impuls, Skaner, Akcent, Exaited, Jorrgus, Mig, Soleo.. Szkoda bo ludzie sa naiwni a zespoly zbieraja za to pieniadze

Uważam, ze powinien byc całkowity zakaz grania z pełnego playbacku. Służyłoby to pewnej selekcji i ograniczeniu żywota tzw komputerowych zespołow, słynących z tego że ich sztuka wokalna konczy się jedynie na studyjnym montażu.. Nie wymagam wiele, bo w disco polo liczy sie dobra zabawa, lecz kompletnemu amatorstwu jestem przeciwny. Wokal na przynajmniej srednim poziomie to minimum.

Sierpień 21, 2014, 03:07:30 pm
Odpowiedź #1

Scorpious

• *
  • Information
  • Newbie
Zgadzam sie z toba ale nikt takiego zakazu nie wprowadzi. Chyba ze fani zmadrzeja i zaczna olewa koncerty playback ale na to nie ma szansy. Wlasciciele klubow nie wprowadza takiego zakazu bo to dla nich biznes. Dopoki na dany zespol jest popyt, bilety sie sprzedaja dopoty wlascielow wszystko jedno czy to playback czy nie. Dla zespolow to latwyc pieniadz bo se tylko poudaja ze spiewaja. (Mowie tylko i wylacznie o koncertach playback - wymyslenie tekstu, melodie, skomponowanie calosci, wypromowanie piosenki to inna bajka - za ktroa takze sie nalezy chajs).
Prosciej by bylo wprowadzic zakaz na koncertach live (Ostroda , Kobylnica) ale tutaj tez organizatorzy maja zlewke. Dopoki widz oglada znaczy ze sie podoba. Z tego co wiem w Kobylnicy rok temu konkurs debiutantow (nietransmitowany ) byl caly live. Kazdy zespol musial spiewac na zywca. Niestety pozniejszy konkurs byl juz z plyt.
Ostroda to nic innego jak Disco Playback Show, co zreszta in napisalem na facebook to:
po1. dostalem odpowiedz ze po kilku piwkach nie wyczulem roznicy.
Otoz po kilku piwkach ogladajc w domu wyczulem roznice i doceniam Weekend za zywca (niestety bez refrenow, ktore w moim odczuciu byly z plyty, albo i calosc byla z plyty tylko sprytnie zaaranzowana, ale chyba zwrtoki spiewal live- tak samo zreszta w Szczecinku zrobil z piosenka Bedziesz na zawsze).
Reszta to byl pelen playback. Nawet Classic dal ciala.
po 2. pewien magazyn ktory chyba byl zaangazowany w robienie Ostrody zarzucil mi ze zawsze sie znajda tacy co beda narzekac. Krotko mowia to ja mam byc winny ze mi sie nie podoba taka sytuacja a nie zespoly ktore oklamuja swoich fanow. Dla mnie to jest zenada. Krzyczesc ze sceny "jak sie bawicie", jestescie wspaniali". A  w myslach " zarobilem na was, ha ha ha i sie nie wysililem".
Rozumiem ze to jest biznes ale to co niektorzy robia to przegiecie. NIe chcesz spiewac live bo nie umiesz to nie spiewaj, ale nie udawaj ze tak robisz, zrob show, konkretny odjazdm postwa na taniec (jakis normalny anie dwoch debili bez pomyslu), nie spiewaj do mikrofonu....A nie jeden stanie przed keybordem, drugi z mikrofonem w reku i go!.

Jakos w Kobylnicy w tym roku wiekszosc zapiewala live: Piekni i mlodzi, After Party, Cliver, Bayer Full, Komarenko...NIe wiem czy musieli ale super bylo. Doceniam zespoly ktore spiewaj na zywo na koncertach i bede ich wspieral chodzac na ich wystepy i kupujac plyty. A tym co maja mnie w powazaniu wycigam srodkowy palec i bede pisal na forach i na facebooku w konetach zeby ludzie przejrzeli za oczy. Pozdro.

Wrzesień 10, 2014, 08:59:05 pm
Odpowiedź #2

Boguszek

• *
  • Information
  • Newbie
Mich4L-Nie wszystkie zespoły wymienione przez ciebie zawsze śpiewają z playbacku,po za tym nie tylko w DP śpiewa się z playbacku druga sprawa są zespoły co brzmią ok tylko z playbacku inni na Żywo lepiej brzmią na live jak na CD a trzecia sprawa czy ktoś z was próbował zaśpiewać 1 h non stop ? :) to nie jest tak łatwo struny dostają po dupie że tak powiem. po 4 nie wszędzie są warunki do śpiewania na żywo. Jeśli nie podoba nam się że ktoś śpiewa z playbacku nie idź na jego koncert nie kupuj CD i po kłopocie każdy sam powinien to rozpatrywać indywidualnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2014, 09:02:30 pm wysłana przez Boguszek »
Muzyka jest jak magia

Wrzesień 15, 2014, 02:12:43 pm
Odpowiedź #3

Adrian B

• *
  • Information
  • Newbie
Obawiam się, że to żaden argument, że trudno jest śpiewać przez 1h. Tancerz nie stawia telebimów z nagranymi układami choreograficznymi, bo "to męczące tańczyć przez 1h". Tak samo perkusista, który przez bitą godzinę naparza w garnki, instruktorzy tańca, jogi, fitnessu, zumby czy innych dziedzin, w których ćwiczą z paroma grupami dziennie (z każdą powiedzmy też po 1h), mimo że to też ciężkie.
Artysta zna wyzwania, które go czekają, jeśli wybiera taką a nie inną drogę kariery i wie, że dawanie koncertów powinno znaczyć "tak, zgadzam się na to, że przez godzinę będę śpiewał, bo zdecydowałem się na taką pracę". Jeśli decyduje się nie na zaśpiewanie swoich utworów, a na stanie na scenie, bezdźwięczne poruszanie ustami i pobujanie się do swoich utworów puszczonych bezczelnie z odtwarzacza, to już świadczy o tym jaki to "artysta" i jaki ma szacunek do ludzi, którzy nabierają się na taką żenadę.
Kolejny punkt- jeśli głos "artysty" dobrze brzmi tylko na płycie, po wielu masteringach i udoskonaleniach w programach przez producentów muzycznych, a na żywo już nie brzmi w ogóle- to mówi samo za siebie, że w absolutnie żadnym stopniu taka osoba nie nadaje się do bycia piosenkarzem.
Co do faktu, że nie tylko w dp mamy do czynienia z playbackiem- to smutna prawda i źle to świadczy o muzykach z tych nurtów muzycznych, ale playbackowców z dp nie rozgrzesza tłumaczenie "bo inni też tak robią".
Tak więc, moim zdaniem za udawane śpiewanie organizator imprezy powinien płacić udawanymi pieniędzmi ;) dziękuję

Wrzesień 15, 2014, 04:22:58 pm
Odpowiedź #4

Beata z Elbląga

• *
  • Information
  • Newbie
Również nie jestem zwolenniczką playbacku, a wręcz może nawet wrogiem  ;) Śpiew z playbacku nie ma uczuć, nie ma duszy, tak jak jest to przy śpiewaniu na żywo. Wydaje mi się również, że śpiewanie z playbacku jest chyba jeszcze bardziej męczące, bo trzeba udawać, żeby wyszło w miarę realistycznie, trzeba się skupiać. A przy tym "na żywo" można dać ponieść się emocjom, czyli po prostu popłynąć  :) Poza tym myślę, że koncerty z playbacku psują kontakt z publiką, a chyba o to chodzi, by publiczność była w 100% zadowolona z koncertu, na który przybywa.

Wrzesień 17, 2014, 10:29:42 am
Odpowiedź #5

Boguszek

• *
  • Information
  • Newbie
Też wolę Live  ale trafić na taki koncert to jest trudno uważam nawet że artyści z nurtu DP lepiej śpiewają w małych miejscowościach na festynach i innych iwentach jak na Galach DP czy festiwalach podam przykład. Rok wstecz na dniach Miasta grał u nas zespół Imperium w 100% na żywo a w Ostródzie śpiewali w tym roku z playbacku i w dodatku gitara była wpięta w tylną kieszeń spodni :) W sobotę byłem na weselu u Znajomego Antka ze smiechawy :) był zespół live który grał całą noc na żywo i zarówno wokalistka śpiewała jak i perkusista gitarzysta i dwóch klawiszowców :) coś pięknego aż chciało sie tańczyć i słuchać :) więc chyba częściej będę wybierał się na takie wesela bo ci właśnie przez nie których wyśmiewani weselnicy tylko mają większe pojęcie o śpiewaniu i graniu niż nie jedna nowa gwiazda na rynku w DP która leci z playbacku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2014, 10:31:24 am wysłana przez Boguszek »
Muzyka jest jak magia

Wrzesień 17, 2014, 11:41:51 am
Odpowiedź #6

Adrian B

• *
  • Information
  • Newbie
Po prostu czasami na festiwalach jest narzucone z góry, że musi być koniecznie playback, ze względu na transmisję na żywo w tv.

Grudzień 21, 2014, 07:14:35 pm
Odpowiedź #7

Marcin Siegieńczuk

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
Tak jak napisał Adrian B. Czasami z góry jest narzucone , że ma być playback i choćbyś miał góry przenieść, nie da się  tego zmienić. W niektórych przypadkach może to nawet lepiej ;)